Dlaczego warto postawić na e-learning?

0 0
Dlaczego warto postawić na e-learning?

Jak podnieść atrakcyjność i skuteczność programów szkoleniowych i jak stworzyć efektywne, interaktywne narzędzie e-dukacji? Swoimi doświadczeniami dzieli się Volkswagen Bank.

Nowe technologie stały się współcześnie wyznacznikiem nowoczesnych standardów we wszystkich obszarach zarządzania. Stąd, dostęp do wiedzy tzw. online, direct, mobile jest także istotnym elementem rozwoju i zarządzania zawodowymi systemami szkoleniowymi. Każdy pracownik – funkcjonujący w danej organizacji, wykonujący postawione przed nim zadania, ale i podążając tzw. ścieżką kariery – współtworzy daną organizację.

Czytaj też: Czy e-learning zastąpi tradycyjne szkolenia?

- Wiedza, umiejętności i postawy to trzy filary, na których opiera się planowana ścieżka rozwoju pracownika. Oddziaływanie na każdy z filarów gwarantuje stabilną konstrukcję, a wysokie wskaźniki w każdym z nich oznaczają dla pracodawcy wykwalifikowaną kadrę pracowników – będącą jej największym kapitałem – podkreśla Marcin Kwapiszewski, ekspert z Volskwagen Bank.

Czytaj też: Siedem najważniejszych trendów w e-learningu

- Ludzie chętnie poświęcają czas na portale społecznościowe, podczas gdy, na hasło e-learning, reagują wewnętrznym sprzeciwem i realizują kursy bardziej z obowiązku niż z chęci - dodaje.

Efektywne narzędzie e-dukacji

W projektowaniu interaktywnych systemów szkoleniowych istotnym elementem jest dokładna analiza struktury organizacyjnej oraz celów szkoleniowych przedsiębiorstwa.
 
Wyzwaniem często np. okazuje się zapewnienie dostępu do bazy z ofertą szkoleniową wszystkim pracownikom i partnerom biznesowym rozsianym po całej Polsce, z których każdy może posiadać inną strukturę organizacyjną.

- Rzecz w tym, by konstrukcja systemu e-dukacyjnego, odpowiadała realnemu zapotrzebowaniu szkoleniowemu przedsiębiorstwa, natomiast jego oferta, potrzebom poszczególnych pracowników. Tylko wtedy, możliwa jest pełna personalizacja nauki oraz efektywne zarządzanie kadrą pracowniczą. We wdrożeniach fakultatywnego systemu szkoleniowego w internecie pamiętać należy o jeszcze jednym, bardzo istotnym wymiarze – motywacji użytkowników do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji – wyjaśnia Dariusz Polarczyk, Head of Technology w Agencji MUG.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.