Deutsche Post DHL ramię w ramię z Teach For All dla młodych bezrobotnych

Deutsche Post DHL, wiodąca na świecie firma pocztowa i logistyczna, przedłużyła umowę z globalną siecią Teach For All aż do końca 2015 r. Wspólnym celem programu jest promowanie szans edukacyjnych i zwiększanie możliwości zatrudnienia młodych osób niezależnie od środowiska, z którego się wywodzą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Deutsche Post DHL ramię w ramię z Teach For All dla młodych bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

25 cze 2013 14:42


Rozszerzenie współpracy Deutsche Post DHL z Teach For All zapewnia Grupie partnerstwo z trzema nowymi krajami, w tym z programem Teach For The Philippines, które rozpoczęło się w 2013 r.

Od 2010 r. Deutsche Post DHL bezpośrednio wspiera globalną sieć i wszystkich partnerów globalnych Teach For All w Indiach, Argentynie, Chile, Peru i Hiszpanii.

Od 2009 r. firma jest także największym sponsorem partnera niemieckiego, Teach First Deutschland. Wspólnym celem każdego programu jest promowanie szans edukacyjnych i zwiększanie możliwości zatrudnienia młodych osób niezależnie od środowiska, z którego się wywodzą.

Bez względu na wsparcie finansowe, w program angażują się poszczególni pracownicy DHL, działając w swoich krajach partnerskich. Dzięki znaczącym działaniom w ramach wolontariatu pracownicy firmy wspierają swoje organizacje lokalne. W zeszłym roku ponad 800 pracowników Deutsche Post DHL zaangażowało się bezpośrednio we współpracę ze studentami i nauczycielami poprzez staże, sesje planowania kariery, mentoring i zbiórki pieniędzy.

- Długofalowy sukces, zrównoważony rozwój, a także siła innowacji gospodarki i społeczeństwa zależy od silnego systemu oświaty oraz rozwoju zawodowego. Tak więc inwestycja w edukację i szkolenie młodych ludzi to inwestycja w przyszłość - twierdzi Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL.

I dodaje: - Jeśli pomożemy organizacji Teach For All odnieść sukces i wesprzemy młodych ludzi na całym świecie, to nasza firma, mająca oddziały na całym świecie, tylko na tym zyska. Wolontariat naszych pracowników to kluczowy aspekt wsparcia z naszej strony, ponieważ daje młodym ludziom coś praktycznego - i pożytecznego - wgląd w życie ludzi pracujących.

- Na całym świecie miejsce narodzin dziecka, w znacznej mierze determinuje jego szanse edukacyjne i w konsekwencji jego szanse w życiu. Partnerzy Teach For All pracują nad skanalizowaniem energii najbardziej obiecujących liderów zajmujących się walką z tym problemem w swoich krajach do realizacji wizji szans edukacyjnych dla wszystkich. Prosząc tych liderów, by przez dwa lata uczyli w środowiskach defaworyzowanych, nasi partnerzy zapewniają dodatkowe źródło utalentowanych, zaangażowanych nauczycieli; jednocześnie kształtują oni priorytety i ścieżki kariery tych nauczycieli, tworzą grupy przywódcze składające się z osób, które w rezultacie będą pracować na każdym szczeblu systemu oświatowego, na każdym szczeblu realizowanej polityki i we wszystkich sektorach, dzięki czemu możliwe będą zmiany systemowe, aby zapewnić szanse dla wszystkich. Jesteśmy wdzięczni Deutsche Post DHL, że tak bardzo zaangażowała się w inwestowanie w przyszłość i pomoc w rozwijanie naszej sieci. Długoletnia współpraca z Grupą pomogła nam zbudować fundamenty całej naszej sieci, a jej zwiększone wsparcie wzmocni i rozszerzy nowe partnerstwa w nowych miejscach - wyjaśnia Wendy Kopp, prezeska i współzałożycielka Teach For All.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.