Credit Agricole pomaga młodym stawiać pierwsze kroki na rynku pracy

Credit Agricole pomaga młodym zmierzyć się z prawdziwymi zadaniami biznesowymi, poznać realia pracy w dużej organizacji oraz nawiązać kontakty z ekspertami pracującymi w banku. To wszystko za sprawą konkursu "Career Hacking".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Credit Agricole pomaga młodym stawiać pierwsze kroki na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

21 sie 2014 20:59


Bank, odwołując się do słów Briana Tracy, eksperta zarządzania, rozwoju osobistego oraz psychologii sukcesu, który powiedział, że „nikomu nie udało się jeszcze odnotować sukcesu w interesach, kierując dużą firmą przy użyciu teorii akademickich. Wprawdzie na papierze wydają się one atrakcyjne, ale mają się nijak do rzeczywistości. – przygotował dla osób pomiędzy 18 a 27 rokiem życia konkurs, w którym uczestnictwo pomoże im zaistnieć na rynku pracy.

Konkurs „Career Hacking” pozwoli jego uczestnikom zmierzyć się z prawdziwymi zadaniami biznesowymi, poznać realia pracy w dużej organizacji oraz nawiązać kontakty z ekspertami pracującymi w banku.

Pierwszy etap konkursu to rekrutacja uczestników. Jednak zamiast rozmowy kwalifikacyjnej, jury będzie oceniać pomysłowość kandydatów. Dlatego zadaniem konkursowym będzie przygotowanie prezentacji o sobie, swoich umiejętnościach i mocnych stronach.

Ze zgłoszeń zostanie wybrana najlepsza dwudziestka (Top 20), która przyjedzie na „Hackaton”, czyli spotkanie szkoleniowe, będące jednocześnie drugim etapem konkursu. Po jego zakończeniu każdy z finalistów otrzyma certyfikat udziału w „Hackatonie”, indywidualny raport preferencji stylu pracy oraz zestaw książek popularno - naukowych.

Pięciu zwycięzców „Hackaton’u” pojedzie w edukacyjną podróż do Paryża, podczas której odwiedzą m.in. siedzibę Crédit Agricole w Montrouge, Technolab oraz najbardziej znane zabytki francuskiej stolicy.

Career Hacking to druga propozycja kierowana przez bank do młodzieży wkraczającej na rynek pracy. Pierwszą jest program mentorski „Do pierwszej pracy”. Jego zadaniem jest wsparcie i edukacja młodych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.