Coaching, studia, eventy. Jaką formę rozwoju wybiera kadra zarządzająca?

0 0
Coaching, studia, eventy. Jaką formę rozwoju wybiera kadra zarządzająca?

Przedsiębiorstwa osiągają wyniki dzięki ludziom, dlatego rozwijanie ich umiejętności skutecznego zarządzania, a także zarządzania zmianą są priorytetowe w strategiach wielu firm.

Zarządzanie zespołami rozproszonymi i w strukturach globalnych, rozwijanie umiejętności przejmowania inicjatywy, a także zarządzanie zmianą są priorytetowe w strategiach wielu firm.

Jaki sposób uzupełniania swoich umiejętności wybiera wyższa kadra zarządzająca? 43. proc. preferuje studia MBA bądź inne studia podyplomowe. Najlepiej na uniwersytetach zagranicznych. 40 proc. wybiera uczestniczenie w konferencjach, kongresach i sympozjach. Tak wynika z badania Lee Hecht Harrison DBM Polska.

- Duża część pytanych przez nas menedżerów wspominała również o eventach branżowych. Oznacza to chęć uzupełniania wiedzy eksperckiej bądź wiąże się to z networkingiem i rozwijaniem biznesu - mówi Agnieszka Jagiełka, dyrektor komercyjny w Lee Hecht Harrison DBM.

39 proc. chętnie uczestniczy w programach korporacyjnych - chodzi o programy menedżerskie, programy typu leadership czy w wypadku dużych korporacji - wewnętrzne uniwersytety.

Z kolei grupa 36 proc. menedżerów wybiera szkolenia zamknięte. Choć coaching indywidualny jest dość popularny, cieszy się o wiele mniejszym powodzeniem wśród wyższej kadry zarządzającej.

- Niektórzy mówią: w naszej firmie coaching jest odbierany jako kara. Zdarzają się również menedżerowie, którzy ukrywają fakt korzystania z usług trenera i chowają faktury do szuflady - mówi Agnieszka Jagiełka.

Najbardziej cenione jest uzupełniane wiedzy potwierdzone certyfikatem.

Artykuł powstał na podstawie ogólnopolskiego cyklu spotkań Lunch & Learn.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.