Ciekawe debaty o rynku pracy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Największa impreza gospodarcza w Europie Wschodniej, a więc Europejski Kongres Gospodarczy, rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek (13 maja) w Katowicach. Potrwa trzy dni. W tym czasie tradycyjnie odbędą się również dyskusje poświęcone problemom i przyszłości rynku pracy...
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ciekawe debaty o rynku pracy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

PODZIEL SIĘ


Autor: Damian Baran

6 maj 2013 15:42


Trzy kongresowe dni piątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) organizowanego przez Grupę PTWP (wydawcę Pulsu HR) to liczne debaty, spotkania i wydarzenia towarzyszące, w których weźmie udział około 6 tys. gości.

W tym roku sprawy rynku pracy będą najszerzej omawiana 15 maja. Tego dnia o godz. 9.30 w hotelu Qubus rozpocznie się sesja pt. "Rynek pracy. Polityka zatrudnienia". Swoje wystąpienie wygłosi na niej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Wśród licznych dyskutantów będzie miedzy innymi posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska i Marian Krzaklewski, były przewodniczący "Solidarności" i założyciel AWS.

Goście omówią zjawisko globalnego kryzysu zatrudnienia oraz jego społeczne i ekonomiczne skutki. Inne punkty sesji to między innymi wzrost zatrudnienia jako strategiczny cel Unii Europejskiej do roku 2020, uwarunkowania sytuacji na rynku pracy, polityka UE i polityka państw wobec problemów rynku pracy oraz nowe trendy w zatrudnieniu.

"Europejczycy dziś i jutro. Demografia, polityka społeczna, gospodarka" - ta sesja zacznie się o godzinie 12 (również w Qubusie). Uczestnicy dyskusji przedstawią prognozy demograficzne dla Europy, a także obecną i przyszłą strukturę w wiekową ludności przez pryzmat finansów publicznych. Poruszą kwestię europejskiego rynku pracy - jego trendów i problemów. Wyrażą również swoje zdanie na temat przyszłości systemu finansów publicznych w kontekście tendencji demograficznych i zmian w strukturze zatrudnienia.

Tematyka rynku pracy pojawi się 15 maja także przy okazji panelu "Debata polityczna. Gospodarka jest najważniejsza" (Kino Helios w Altusie o godz. 12.00), gdzie jednym z omawianych punktów będzie aktualna sytuacja na rynku i pomysły na zatrudnienie. W tej dyskusji weźmie udział między innymi były wicepremier Waldemar Pawlak.

A o 14.30 w kinie Helios zainteresowani zapoznają się z unijnym programem ramowym badań i innowacji, który ma być odpowiedzią na kryzys gospodarki i rynku pracy.

Jednak nie tylko w trzeci dzień kongresu jego uczestnicy będą rozmawiać na temat pracy. Już podczas sesji inauguracyjnej Europejskiego Kongresu Gospodarczego jej uczestnicy będą radzić, jak dbać o rynek pracy. Sesja rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.00 w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.