Carrefour walczy o młode kadry. Tworzy klasę patronacką

• Ruszyła pierwsza klasa patronacka Carrefour Polska.
• We współpracy z Zespołem Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie, firma wspiera rozwój szkolnictwa zawodowego i rozwój młodych specjalistów.
• Przez kolejne 3 lata uczniowie pod okiem doświadczonych pracowników Carrefour będą zdobywać umiejętności podczas zajęć praktycznych w warszawskich hipermarketach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Carrefour walczy o młode kadry. Tworzy klasę patronacką

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 paź 2016 12:37


- Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ulicy Komorskiej w Warszawie, dzięki współpracy z firmą Carrefour, przeprowadził nabór do klasy kształcącej w zawodzie technik technologii żywności z kwalifikacją - produkcja wyrobów cukierniczych. Dla uczniów klasy patronackiej stworzyliśmy wspólnie specjalny program kształcenia praktycznego. Umiejętności zawodowe młodzież tej klasy zdobywać będzie w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w cukierniach sklepów Carrefour – mówi Ewa Lada, dyrektor ZSSG w Warszawie.

Carrefour w wybranych sklepach w całej Polsce posiada własne zaplecze cukiernicze i piekarnicze, gdzie zatrudnieni codziennie wypiekają pieczywo i przygotowują ciasta według własnych receptur. Korzystając z tych możliwości, uczniowie pod okiem opiekunów praktyk – pracowników Carrefour poznają specyfikę pracy w zawodzie i standardy.

Zaangażowanie Carrefour w praktyczne kształcenie przyszłych kadr jest elementem autorskiego programu firmy „Przepis na mistrza”. Jego celem jest aktywizacja zawodowa a także waloryzacja zawodów rzemieślniczych. W ramach programu pracownicy Carrefour z długoletnim stażem mogą wziąć udział w procesie certyfikacji zawodowej.

- Rozwój obecnych pracowników to już standard. Ale gdy mowa o kształceniu przyszłych kadr, nadal poszukujemy dobrych rynkowych praktyk. Nasz „Przepis na mistrza” to program, w którym łączymy doświadczonych pracowników i młodych z przekonaniem o korzyściach dla obu stron – mówi Justyna Orzeł, Dyrektor Zasobów Ludzkich w Carrefour Polska.

- Kształcenie zawodowe to ogromne wyzwanie, szczególnie dla branży handlu detalicznego. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom i ofercie ciekawych perspektyw zawodowych uda nam się zaprosić młodzież do budowania kariery w kluczowych dla nas zawodach. Zaczynamy współpracę od szkoły z długimi tradycjami, ale wierzymy, że uda się zrealizować takie inicjatywy w wielu miastach w Polsce – dodaje Justyna Orzeł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.