Biznes w parze z nauką. Erbud będzie współpracował z AGH

0 0
Biznes w parze z nauką. Erbud będzie współpracował z AGH

Grupa Erbud i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy naukowo-technicznej, którego nadrzędnym celem jest zainicjowanie dialogu między środowiskiem akademickim i otoczeniem biznesowym.

Beneficjentami współpracy będą studenci, absolwenci oraz pracownicy AGH związani z kierunkami budownictwo, energetyka oraz mechanika i budowa maszyn, a także spółki z grupy Erbud m.in.: Erbud Industry oraz Engorem.

Porozumienie dotyczy długoterminowej współpracy w zakresie wykorzystania potencjału naukowego AGH przy jednoczesnym wsparciu przez grupę Erbud działalności dydaktycznej uczelni. Umowa zakłada także wspólną organizację seminariów i konferencji naukowych oraz wspólny udział w projektach badawczych, których celem będzie poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań do praktycznego i komercyjnego wdrożenia.

Grupa Erbud będzie również pełniła rolę tutora, proponując tematy prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, a tym samym zachęcając studentów i doktorantów do zmierzenia się z realnymi problemami biznesowymi. W porozumieniu przewidziano także organizację praktyk studenckich i staży oraz stworzenie funduszu stypendialnego, dedykowanego dla najlepszych studentów i absolwentów AGH.

- Grupa Erbud od wielu lat zaangażowana jest w działania na rzecz rozwoju kolejnych pokoleń inżynierów. W tym celu opracowaliśmy i realizujemy „Program Praktyk Studenckich", umożliwiający przyszłym inżynierom zdobycie niezbędnego doświadczenia i umiejętności charakterystycznych dla naszej branży - powiedział Dariusz Grzeszczak, prezes firmy.

- Erbud to kolejny ważny partner AGH reprezentujący kluczowe obszary naszej działalności dydaktycznej i naukowej. Potencjał firmy jest ogromny, a zatem liczymy na bardzo dynamiczny rozwój tej współpracy. Nasi studenci i naukowcy po raz kolejny zyskują możliwość ścisłej współpracy z ważnym partnerem przemysłowym - podsumował prof. Tomasz Szmuc, prorektor ds. współpracy AGH.

A Zygmunt Artwik, prezes Erbud Industry dodał: - Cieszy nas, że lista partnerów biznesowych, z którymi już współpracuje AGH, jest długa i obejmuje wiele gałęzi przemysłu. To świadczy o proaktywnym podejściu władz uczelni, które wychodzą poza ramy akademickiego kształcenia, a jednocześnie gwarantuje możliwość wymiany doświadczeń na różnych polach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.