Biznes obowiązkowo na uczelniach?

• W Polsce mamy 1,5 mln młodych bezrobotnych.
• Znalezienie pracy utrudniają im luki kompetencyjne, na szczęście pracodawcy dostrzegają ten problem.
• Aby go rozwiązać, rozpoczynają współpracę z uczelniami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biznes obowiązkowo na uczelniach?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire.pl

11 sie 2016 18:09


- W Niemczech współpraca pracodawców z uczelniami wyższymi jest ścisła i efektywna. W Polsce mamy w tej kwestii wiele do nadrobienia, ale idziemy w dobrym kierunku. Gra jest warta świeczki: redukcja bezrobocia wśród młodych mogłaby podnieść PKB nawet o 3 proc. – mówi Jakub Bejnarowicz, szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inicjatywa współpracy wypływa najczęściej ze strony pracodawców. Zależy im na wykształceniu potencjalnych pracowników oraz wyłowieniu talentów. Zyskują także uniwersytety, które mogą zwiększyć swoją konkurencyjność, oferując interesujące praktyki i kursy biznesowe. Korzyści dla studentów są nieocenione – otrzymują oni szansę na pogłębienie wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności.

Zajęcia z przedstawicielami firm zwykle przybierają formę warsztatów, podczas których rozwiązuje się rzeczywiste problemy biznesowe. Studenci uczą się też pracy w grupie oraz sztuki prezentacji, ponieważ tych kompetencji najczęściej brakuje młodym ludziom. Na najlepszych czekają atrakcyjne staże.

Obecnie blisko połowa polskich uczelni ekonomicznych współpracuje z biznesem, ale jedynie najlepsze mają kontakt z co najmniej kilkunastoma firmami z różnych branż. W ślad tych uczelni idzie coraz więcej uniwersytetów kształcących na innych kierunkach.

W końcu wiedza biznesowa przyda się nie tylko marketingowcowi, lecz także grafikowi, który będzie chciał stworzyć i wypromować własną markę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.