Bezrobotni dostaną pracę jeśli pójdą na studia

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie i powiat nyski podpisali w piątek porozumienie ws. innowacyjnego projektu "Praca za naukę". Projekt zakłada wsparcie bezrobotnych poprzez umożliwienie im zdobycia wyższego wykształcenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobotni dostaną pracę jeśli pójdą na studia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 mar 2013 10:28


"Program adresowany jest do osób bezrobotnych, które mają wykształcenie średnie i zdaną maturę" - powiedział rzecznik prasowy PWSZ w Nysie Bartosz Bukała. Jak dodał, w programie weźmie udział około 50 osób, które zdecydują się na rozpoczęcie i kontynuowanie trzyletnich studiów zaocznych. Osoby zakwalifikowane do programu będą studiować na kierunku zdrowie publiczne - specjalność: aktywizacja osób starszych" - dodał.

W trakcie każdego z trzech lat studiów, podczas II semestru, studentom będzie przysługiwało prawo do sześciomiesięcznej pracy w jednostkach opieki społecznej. Zatrudnienie będzie finansowane w ramach robót publicznych. W trakcie pełnego cyklu nauki osoba bezrobotna przepracuje co najmniej 18 miesięcy. Jednak warunkiem skierowania do pracy jest wywiązywanie się z obowiązków studenta, czyli zaliczenie wszystkich egzaminów.

"W trakcie nauki osoba bezrobotna otrzyma wynagrodzenie za pracę w ramach robót publicznych, w sumie ok. 25 tys. zł. Suma ta wystarczy na opłacenie całości czesnego za studia, czyli ok. 10 tys., resztę student może wydać na własne potrzeby" - wyjaśnił Bukała.

Po skończeniu studiów osoba bezrobotna zdobędzie poszukiwany na rynku pracy tytuł zawodowy licencjata oraz dobrą znajomość języka obcego: angielskiego, niemieckiego lub czeskiego. Dzięki temu uczestnicy projektu zwiększą swoje szanse na znalezienie stałej pracy nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Studia w ramach projektu "Praca za naukę" rozpoczną się 1 października 2013 r.

Powiat nyski ma najwyższy poziom bezrobocia na terenie województwa opolskiego. W styczniu br. wynosiło ono 23,9 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.