Będą łowić przyszłe kadry na uczelniach

IBM Polska decyduje się na współpracę z uniwersytetami. Ma to pomóc pozyskać z rynku nowych, zdolnych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą łowić przyszłe kadry na uczelniach

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

27 mar 2013 8:35


Dzięki takiej kooperacji zyskają również same uczelnie. W Polsce poza nowymi oddziałami IBM Corporation znajdują się także obsługujące europejskich klientów centra usług wspólnych.

- Myślę, że jedną z największych inwestycji, które taka firma jak nasza może poczynić dla lokalnej społeczności, są działania z zakresu edukacji, współpraca z uniwersytetami - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Ales Bartunek, dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Jak podkreśla Bartunek, zacieśnienie współpracy pomiędzy IBM a uniwersytetami ma dla firmy duże znaczenie. Studenci zyskują w ten sposób nowe umiejętności, a firma ma szanse na pozyskanie dobrze wykształconych pracowników. Zyskuje na tym nie tylko IBM.

W ubiegłym roku zaczęły działać cztery nowe oddziały IBM Polska, a kolejny powstaje w Gdańsku. Jak zapewnia dyrektor generalny firmy w Polsce, to nie koniec rozwoju. Równie ważne w strategii koncernu są centra usług wspólnych. Choć znajdują się one na terenie naszego kraju, obsługują również klientów z najważniejszych rynków europejskich.

- Będziemy koncentrować się na istniejących centrach, poprawiając nasze umiejętności, ale w przyszłości chcemy je także rozwijać. To jednak zależy od obecnej sytuacji rynkowej - zapowiada Ales Bartunek.

IBM to jedna z największych na świecie firm informatycznych, działająca od ponad 80 lat. W ofercie firmy znajduje się szeroki zakres usług doradczych i informatycznych, oprogramowanie oraz systemy i technologie informatyczne. IBM Polska Sp. z o.o. działa od 1991 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a oddziały m.in. w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

studentka 2013-03-29 22:00:26

Bardzo fajny pomysł! Młodzi ludzie często sami nie wiedzą jak mają zaczać swoją karierę. To napewno jest pomocne!