Badania i staże dla studentów dzięki współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z GTL

0 0
Badania i staże dla studentów dzięki współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z GTL
Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, fot.ue.katowice.pl)

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał umowę o współpracy z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym. Jej założeniem mają być wspólne projekty badawcze. Na współpracy zyskają i studenci - przewidziano dla nich praktyki i staże.

GTL wykorzysta potencjał uniwersytetu

Prof. Robert Tomanek, prorektor ds. organizacji, finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach powiedział, że należy "zintensyfikować współpracę tak, żeby GTL wykorzystał potencjał uniwersytetu", a z drugiej strony, by uczelnia mogła współdziałać z " organizacją, która jest oknem na świat województwa śląskiego, jednym z najbardziej dynamicznych środowisk gospodarczych tego terenu".

Członek zarządu spółki GTL Tomasz Błaszczyk mówił, że widzi "ogromne pole do współdziałania", a pierwszy wspólny projekt badawczy będzie związany z badaniami marketingowymi.

"Projekt będzie realizowany w ramach Instytutu Zarządzania Wiedzą i Komunikacją w zakresie badań marketingowych oraz rynkowych" - powiedział rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego Marek Kiczka.

Staże i praktyki dla studentów

Rzecznik katowickiej uczelni poinformował, że zyskają m.in. studenci, dla których przewidziano praktyki i staże w GTL - m.in. w związku z podejmowanymi przez nich tematami prac dyplomowych/magisterskich.

Celem podpisanej w poniedziałek umowy będzie też wspólna praca nad projektami z dziedziny nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin humanistycznych rozwijanych na uniwersytecie, których wyniki są "ważne dla GTL SA i związanych z nią sektorów oraz rynków kapitałowych" - m.in. w kontekście współpracy międzynarodowej.

Uniwersytet kształci ponad 11 tys. studentów

Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Od października na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się tam ponad 11 tys. studentów.

Uczelnię tworzy pięć wydziałów - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji, zarządzania oraz otwarty w tym roku akademickim w Rybniku - wydział biznesu, finansów i administracji. Na nowym wydziale uruchomiono kierunek o profilu praktycznym - finanse i rachunkowość z dwoma specjalnościami - rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP) oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD).

Wśród innych nowych specjalności na wydziałach znalazły się m.in. controlling, menedżer bankowy i specjalista bankowy, menedżer w administracji publicznej.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL) zostało zarejestrowane w 1991 r., a w 1994 r. spółka przejęła od Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" zarząd nad Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Katowice Airport jest od lat największym czarterowym polskim regionalnym portem lotniczym. Od początku roku w Katowice Airport odprawiono ogółem 2,48 mln osób, to o ponad 300 tys. więcej (14,1 proc.) w porównaniu z okresem od stycznia do końca września 2014 r. GTL przewiduje, że w drugiej połowie grudnia w Pyrzowicach zostanie odprawiony po raz pierwszy trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym, liczony w skali roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • coraz więcej uczelni podpisuje takie umowy a studenci mają dzięki temu możliwość nabycia praktycznych umiejętności. ale moim zdaniem najlepszą opcją jest szukanie czegoś samemu. tak też znalazłam impela i staż w księgowości- mogę polecić każdemu. dużo się uczę, mam już trochę doświadczenia i zawdzięczam to właśnie impelowi. może się uda zostać nawet po stażu ;)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.