Badania i staże dla studentów dzięki współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z GTL

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał umowę o współpracy z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym. Jej założeniem mają być wspólne projekty badawcze. Na współpracy zyskają i studenci - przewidziano dla nich praktyki i staże.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Badania i staże dla studentów dzięki współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z GTL

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 gru 2015 16:51


GTL wykorzysta potencjał uniwersytetu

Prof. Robert Tomanek, prorektor ds. organizacji, finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach powiedział, że należy "zintensyfikować współpracę tak, żeby GTL wykorzystał potencjał uniwersytetu", a z drugiej strony, by uczelnia mogła współdziałać z " organizacją, która jest oknem na świat województwa śląskiego, jednym z najbardziej dynamicznych środowisk gospodarczych tego terenu".

Członek zarządu spółki GTL Tomasz Błaszczyk mówił, że widzi "ogromne pole do współdziałania", a pierwszy wspólny projekt badawczy będzie związany z badaniami marketingowymi.

"Projekt będzie realizowany w ramach Instytutu Zarządzania Wiedzą i Komunikacją w zakresie badań marketingowych oraz rynkowych" - powiedział rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego Marek Kiczka.

Staże i praktyki dla studentów

Rzecznik katowickiej uczelni poinformował, że zyskają m.in. studenci, dla których przewidziano praktyki i staże w GTL - m.in. w związku z podejmowanymi przez nich tematami prac dyplomowych/magisterskich.

Celem podpisanej w poniedziałek umowy będzie też wspólna praca nad projektami z dziedziny nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin humanistycznych rozwijanych na uniwersytecie, których wyniki są "ważne dla GTL SA i związanych z nią sektorów oraz rynków kapitałowych" - m.in. w kontekście współpracy międzynarodowej.

Uniwersytet kształci ponad 11 tys. studentów

Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Od października na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się tam ponad 11 tys. studentów.

Uczelnię tworzy pięć wydziałów - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji, zarządzania oraz otwarty w tym roku akademickim w Rybniku - wydział biznesu, finansów i administracji. Na nowym wydziale uruchomiono kierunek o profilu praktycznym - finanse i rachunkowość z dwoma specjalnościami - rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP) oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD).

Wśród innych nowych specjalności na wydziałach znalazły się m.in. controlling, menedżer bankowy i specjalista bankowy, menedżer w administracji publicznej.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL) zostało zarejestrowane w 1991 r., a w 1994 r. spółka przejęła od Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" zarząd nad Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Katowice Airport jest od lat największym czarterowym polskim regionalnym portem lotniczym. Od początku roku w Katowice Airport odprawiono ogółem 2,48 mln osób, to o ponad 300 tys. więcej (14,1 proc.) w porównaniu z okresem od stycznia do końca września 2014 r. GTL przewiduje, że w drugiej połowie grudnia w Pyrzowicach zostanie odprawiony po raz pierwszy trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym, liczony w skali roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

młoda 2015-12-16 18:46:34

coraz więcej uczelni podpisuje takie umowy a studenci mają dzięki temu możliwość nabycia praktycznych umiejętności. ale moim zdaniem najlepszą opcją jest szukanie czegoś samemu. tak też znalazłam impela i staż w księgowości- mogę polecić każdemu. dużo się uczę, mam już trochę doświadczenia i zawdzięczam to właśnie impelowi. może się uda zostać nawet po stażu ;)