Anwil "przyjacielem Wydziału Chemicznego" Politechniki Łódzkiej

Anwil został uhonorowany przez Politechnikę Łódzką tytułem „Przyjaciela Wydziału Chemicznego” w uznaniu dla dotychczasowej współpracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anwil "przyjacielem Wydziału Chemicznego" Politechniki Łódzkiej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

28 wrz 2016 12:14


Jacek Podgórski, prezes Anwil, odbierając statuetkę „Przyjaciela Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej” podkreślił, że to właśnie na barkach przedstawicieli świata nauki oraz przemysłu spoczywa odpowiedzialność za to, aby Polska dołączyła do państw innowatorów. 

– Dlatego bardzo liczę na państwa wiedzę, zaangażowanie i pomysłowość w opracowywaniu rozwiązań, dzięki którym m.in. Anwil będzie mógł nie tylko stawić czoła wyzwaniom związanymi ze zmieniającymi się potrzebami odbiorców naszych produktów, ale także te potrzeby kreować – powiedził

Anwil od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką. Jej studenci mają możliwość odbywania w praktyk i staży w spółce, które często owocują ich dołączeniem do grona pracowników firmy.

Czytaj też: Unijny program pomoże młodym bezrobotnym

Aktualnie włocławskie przedsiębiorstwo razem z kadrą naukową uczelni prowadzi projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dotyczący opracowania nowej technologii termokatalitycznego unieszkodliwiania i utylizacji odpadowych organicznych związków chloru oraz ceramizacji PCW.

Anwil ma także nadzieję na kooperację z Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej na niwie edukacyjnej. W tym roku spółka podjęła decyzję o utworzeniu klasy patronackiej o profilu technik technologii chemicznej w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. 1 września rozpoczęło w niej naukę 15 uczniów, którzy teorię będą poznawać w szkole, a praktykę w Anwilu. Firma liczy, że Politechnika Łódzka zaangażuje się w to przedsięwzięcie i uczniowie jej klasy patronackiej będą mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców łódzkiej uczelni w laboratoriach do niej należących.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.