Anna Zalewska: Reforma edukacji została wdrożona. Nauczyciele przeszkoleni

Reforma została wdrożona. Podstawa programowa kształcenia ogólnego podpisana, a nauczycieli przeszkolono - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Zalewska: Reforma edukacji została wdrożona. Nauczyciele przeszkoleni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

24 maj 2017 12:12


• Prawo oświatowe w państwie prawa działa, reforma została wdrożona - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

• Dodała, że sieć szkół została zmieniona, podstawa programowa kształcenia ogólnego podpisana, a nauczycieli przeszkolono.

• Przekształcono gimnazja - a nie zlikwidowano - w szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące lub włączono do szkół podstawowych - powiedziała.

W środę (24 maja) zaraz po rozpoczęciu posiedzenia Sejmu posłanka Urszula Augustyn (P0) złożyła wniosek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zarządzenie przerwy i zwołanie Konwentu Seniorów. Przypomniała, że pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji zebrano odpowiednią liczbę podpisów. Dlatego - jak mówiła - wniosek ten powinien być procedowany "na najbliższym posiedzeniu Sejmu". "Mam nadzieję, że Konwent Seniorów przychyli się do tego zdania, nie będzie wszakże podważał osobistego podpisu pana marszałka, który tę ilość podpisów potrzebnych do złożenia wniosku potwierdził" - mówiła.

Czytaj też: Zmiany w oświacie nie doprowadzą do zwolnień nauczycieli

Według niej, "każdy dzień obowiązywania zaplanowanej do realizacji dopiero od 1 września ustawy jest dniem rujnującym polską edukację". "Mam nadzieję, że pan marszałek nie będzie przykładał ręki do faktu, który stwierdza pani premier, że na referendum jest za późno - otóż nie jest za późno i proszę pana marszałka, aby tej decyzji absolutnie nie przedłużał" - powiedziała Augustyn.

fot.twitter fot.twitter

Wówczas głos zabrała minister edukacji. Jak zaznaczyła, nie może pozwolić na to, by "półprawdy, nieprawdy i manipulacje - tak jak to się dzieje od półtora roku - zawisły w przestrzeni publicznej bez odpowiedzi". "Ja wiem, że poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej i PSL przyzwyczaił obywateli do tego, że państwo jest teoretyczne, że pisze się jakiś tekst, pisze się ustawę, a później ktoś, bliżej nieokreślony, tę ustawę wdraża" - powiedziała.

Czytaj też: MEN zmienia Kartę Nauczyciela. Czy nauczyciele mają się czego bać?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

boguslawski 2017-06-22 12:53:29

Bardzo dobrze przygotowana reforma okaże sie sukcesem bo AWS wprowadziło głupie reformy, które praktycznie wszystkie nie udały się gamonie oszukały społeczeństwo system było dobry ale to miała byc reforma dla reformy czyli bałagan bo cóż bracia starsi w wierze mogą mądrego wprowadzić i ten cały AWS

Grazia 2017-05-26 21:04:38

Propaganda sukcesu! Brzmi znajomo...

doświadczona 2017-05-25 08:55:54

Każde z powyższych stwierdzeń Zalewskiej to kłamstwo ! U nas nauczyciele tracą prace. Nie było z nami żadnych konsultacji czy szkoleń! Ta kobieta to KOŃ TROJAŃSKI EDUKACJI !!!