Anna Kieszkowska-Grudny: Kobiety często same fundują sobie szklany sufit

- Te najtrudniejsze do pokonania bariery są w naszych głowach. Myślenie o tym, że nie podołamy czy fakt, że chcemy spełniać się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym sprawia, że kobiety rzadziej sięgają po najwyższe stanowiska - mówi dr Anna Kieszkowska-Grudny, inicjatorka Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Kieszkowska-Grudny: Kobiety często same fundują sobie szklany sufit

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

8 mar 2018 20:00


  • Z badania Fundacji Rockefellera wynika, że zaledwie 6 proc. prezesów z listy 500 Fortune to kobiety.
  • W Polsce 85 proc. menedżerów zarządzających stanowią mężczyźni.
  • Pomóc ma Akademia Przywództwa Kobiet - studia podyplomowe stworzone z myślą o kobietach.
  • - Chcemy pokazać kobietom, jak świadomie wykorzystywać ich ogromny potencjał, by być skutecznym i dobrym liderem - mówi dr Anna Kieszkowska-Grudny, inicjatorka Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego.

********

Wkrótce ruszy Akademia Przywództwa Kobiet, studia podyplomowe stworzone z myślą o kobietach. Skąd wziął się pomysł?

Dr Anna Kieszkowska-Grudny, trenerka biznesu, psychoterapeutka, inicjatorka Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego: - Chcemy pokazać kobietom, jak świadomie wykorzystywać ich ogromny potencjał, by być skutecznym i dobrym liderem. To nasza myśl przewodnia. Oczywiście studia są oparte na konkretnym programie, dlatego też nie zabraknie wiedzy na temat tego, jak zarządzać w świecie technologii cyfrowej, jak zarządzać zmianą czy jak radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Zajęcia będą prowadzili świetni, skuteczni praktycy i doświadczeni menedżerowie - tak kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą podzielić się swoim zawodowym dorobkiem. Dzięki temu kobiety będą efektywniej kierować sobą, zespołem i firmą.

Kobiety potrzebują odrębnych studiów, by zostać skutecznymi liderami?

- Chcemy położyć duży nacisk na samoświadomość, ponieważ to wewnętrzne bariery stanowią pierwszą i często najtrudniejszą blokadę do pokonania. Zaczynamy więc od wykładów związanych z zarządzaniem sobą. Później przejdziemy do zarządzania zespołem i organizacją. Lider to osoba, która potrafi motywować siebie i innych do osiągania celów. To także entuzjasta, który jest nastawiony na rozwijanie w ludziach pasji. Dlatego ta samoświadomość jest bardzo ważna. Myślę, że to podejście odróżnia nasz kierunek studiów od innych. Dużą uwagę przywiązujemy do kobiecych predyspozycji w zarządzaniu i na tym chcemy się skupić, by kobiety mogły je w sobie odkryć i rozwinąć.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.