Angielski w biznesie? Dzisiaj to standard

Znajomość języka angielskiego, nazywanego mową dyplomacji, nauki i biznesu, w znacznym stopniu ułatwia życie i pozwala znaleźć satysfakcjonującą pracę. Akademia Leona Koźmińskiego wychodzi naprzeciw temu trendowi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Angielski w biznesie? Dzisiaj to standard

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 mar 2014 13:19


Znajomość języka angielskiego we współczesnym biznesie jest obecnie standardem. W odpowiedzi na ten trend, Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała studia podyplomowe Business Studies in English. Podstawowym ich celem jest nabycie przez słuchaczy specjalistycznej wiedzy i umiejętności potrzebnych do funkcjonowania w anglojęzycznym środowisku biznesowym, a także przygotowanie nauczycieli i lektorów angielskiego do prowadzenia zajęć z Business English.

Program obejmuje naukę terminologii i frazeologii języka biznesu, której znajomość wpływa na swobodę działania w obrębie biznesowych meandrów. Jest on tak ukierunkowany, aby mógł skutecznie przyczynić się do zrozumienia podstaw działalności gospodarczej oraz nabycia umiejętności sprawnego funkcjonowania w jej obrębie. Prowadzący kładą nacisk na rozumienie i analizę tekstów specjalistycznych oraz opanowanie zasad, form i stylu różnych pism sporządzanych w codziennej działalności firmy.

Wykładowcy językowi prowadzący zajęcia zostali wysoko ocenieni przez grupę ekspertów Language Division w Radzie Europy, która stwierdziła, że poziom nauczania i program mogą być wzorem dla innych uczelni. - Akademia Leona Koźmińskiego dąży do utrzymania jak najwyższych standardów nauczania, które opierają się na wiodących na całym świecie metodach zaawansowanego szkolenia języka specjalistycznego, tzw. Content and Language Integrated Learning - mówi dr Elżbieta Jendrych, dyrektor Centrum Języków Obcych ALK oraz Kierownik Centrum Certyfikacji Językowej TOLES.

Zajęcia trwają dwa semestry. Na studia mogą aplikować osoby ze znajomością języka angielskiego na poziomie B2/C1, które chcą zdobyć kwalifikacje w zakresie Business English. Rozpoczęcie już XIV edycji programu planowane jest na marzec 2014 roku. Kurs kończy się weryfikacją kompetencji językowych i wiedzy słuchaczy. Częścią składową zaliczenia są również prezentacje grupowe na tematy biznesowe oraz eseje. Studenci mają także możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikatowego English for Business London Chamber of Commerce and Industry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

marek 2014-03-28 10:14:02

marto, chyba bardziej szkodzisz swojej szkole językowej przez tę quasi-opinię niż pomagasz

marta 2014-03-27 14:38:33

no tak ;) mnie ten język jest mega potrzebny w interesach, wiec zapisałam się na kurs do szkoły Długi Język. już po miesiącu widziałam spora różnicę. angielski biznesowy jest nieco inny, ale też można go w mig pojąć!