Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współpracować z firmami Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Tauron

0 0

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zawarła serię umów o współpracy, kształceniu kadr i wspólnych badaniach z największymi firmami działającymi na polskim rynku.

Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współpracować z firmami Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Tauron
AGH (fot.wikipedia.org/ Nazin)

Wśród partnerów AGH znalazły się firmy: Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Grupa Tauron - informuje "Puls Biznesu".

Inglot

W przypadku umowy z firma kosmetyczną Inglot, AGH zajmować się będzie projektowaniem i prowadzeniem badań nad komponentami kosmetycznymi i gotowymi wyrobami firmy Inglot. Powstaną także zespoły ekspertów, które skupią się na opracowywaniu takich rozwiązań, które będą mogły być wdrożone do produkcji w firmie - podaje "PB".

Mesko

Z kolei umowa z Mesko, dostawcą amunicji i producentów rakiet, działającym na rynkach skandynawskich i azjatyckich oraz obu Ameryk, dotyczyła opracowania innowacyjnych rozwiązań podzespołów amunicji i rakiet oraz nowych rozwiązań technologicznych procesu produkcyjnego. Elementem umowy są także praktyki i staże dla studentów AGH.

LiuGong Dressta Machinery

Podobny charakter ma umowa z firmą LiuGong Dressta Machinery. Firma i uczelnia będą wspólnie prowadziły prace nad projektami nowych rozwiązań maszyn budowlanych, specjalizowanych i uniwersalnych. Firma zakłada także organizowanie praktyk i staży dla studentów w firmie oraz pomoc w przygotowaniu prac dyplomowych i badawczych dla studentów i doktorantów - donosi "PB".

Tauron Polska Energia

Umowa, jaką Akademia Górniczo-Hutnicza zawarła z Grupą Tauron Polska Energia dotyczy natomiast prac naukowych i dydaktycznych oraz programów i projektów rozwojowych oraz wdrożeniowe. Obejmuje także pozyskiwanie funduszy na wspólne programy badawcze i innowacyjne oraz edukacyjne - czytamy w "PB".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.