Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współpracować z firmami Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Tauron

6
Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współpracować z firmami Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Tauron AGH (fot.wikipedia.org/ Nazin)
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zawarła serię umów o współpracy, kształceniu kadr i wspólnych badaniach z największymi firmami działającymi na polskim rynku.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Akademia Górniczo-Hutnicza będzie współpracować z firmami Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Tauron

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 maj 2015 10:00


Wśród partnerów AGH znalazły się firmy: Inglot, LiuGong Dressta, Mesko i Grupa Tauron - informuje "Puls Biznesu".

Inglot

W przypadku umowy z firma kosmetyczną Inglot, AGH zajmować się będzie projektowaniem i prowadzeniem badań nad komponentami kosmetycznymi i gotowymi wyrobami firmy Inglot. Powstaną także zespoły ekspertów, które skupią się na opracowywaniu takich rozwiązań, które będą mogły być wdrożone do produkcji w firmie - podaje "PB".

Mesko

Z kolei umowa z Mesko, dostawcą amunicji i producentów rakiet, działającym na rynkach skandynawskich i azjatyckich oraz obu Ameryk, dotyczyła opracowania innowacyjnych rozwiązań podzespołów amunicji i rakiet oraz nowych rozwiązań technologicznych procesu produkcyjnego. Elementem umowy są także praktyki i staże dla studentów AGH.

LiuGong Dressta Machinery

Podobny charakter ma umowa z firmą LiuGong Dressta Machinery. Firma i uczelnia będą wspólnie prowadziły prace nad projektami nowych rozwiązań maszyn budowlanych, specjalizowanych i uniwersalnych. Firma zakłada także organizowanie praktyk i staży dla studentów w firmie oraz pomoc w przygotowaniu prac dyplomowych i badawczych dla studentów i doktorantów - donosi "PB".

Tauron Polska Energia

Umowa, jaką Akademia Górniczo-Hutnicza zawarła z Grupą Tauron Polska Energia dotyczy natomiast prac naukowych i dydaktycznych oraz programów i projektów rozwojowych oraz wdrożeniowe. Obejmuje także pozyskiwanie funduszy na wspólne programy badawcze i innowacyjne oraz edukacyjne - czytamy w "PB".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.