8 mln zł na kształcenie osób dorosłych na Podkarpaciu

0 0
8 mln zł na kształcenie osób dorosłych na Podkarpaciu

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs na projekty upowszechniające kształcenie osób dorosłych. Budżet konkursu wynosi 8 mln zł; pieniądze pochodzą z unijnego programu Kapitał Ludzki.

Jak poinformowała Monika Zając z WUP, o dofinansowanie projektów mogą wystąpić m.in. samorządy, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

"Projekty składane w ramach tego konkursu powinny być skierowane do osób w wieku od 25 do 64 lat oraz do osób nieuczących się w wieku 18 - 24 lata, które chcą podnosić i uzupełnić swoje kwalifikacji zawodowe" - dodała.

Zając podkreśliła, że z dofinansowania mogą skorzystać m.in. szkoły dla dorosłych, placówki kształcenia ustawicznego i praktycznego, a także ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego.

"Oferta tych placówek musi być ukierunkowana na to, aby kształcić uczestników projektów na potrzeby regionalnego i lokalnego rynku pracy. Samo kształcenie może odbywać się np. w formie e-learningu" - zaznaczyła.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać do 8 lipca w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie lub w oddziałach urzędu w Tarnobrzegu, Przemyślu i Krośnie. Budżet konkursu to 8 mln zł; pieniądze pochodzą z programu Kapitał Ludzki.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można będzie uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w najbliższy czwartek w siedzibie WUP w Rzeszowie. Osoby, które nie będą mogły wziąć udział w spotkaniu, mogą śledzić jego przebieg za pośrednictwem strony internetowej www.pokl.wup-rzeszow.pl

Podkarpacie w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki otrzymało 2,2 mld zł. Do tej pory rozdysponowano 1,8 mld zł. W projektach finansowanych z tego programu uczestniczyło prawie 220 tys. osób. Niemal 11 tys. osób otrzymało dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z pieniędzy z tego programu powstało m.in. siedem klubów integracji społecznej i dziewięć klubów środowiskowych dla młodzieży.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.