400 uczniów będzie się uczyć zawodu w Bridgestone Stargard

Blisko 400 stargardzkich uczniów będzie mogło wziąć udział w specjalistycznych kursach i zdobyć przydatne umiejętności zawodowe u producenta opon samochodowych Bridgestone Stargard.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

400 uczniów będzie się uczyć zawodu w Bridgestone Stargard

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 mar 2015 12:20


Zakład Bridgestone Standard podpisał umowę patronacką z Zespołem Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim. Współpraca obejmie uczniów z klas o profilu technik mechatronik, technik elektryk, technik elektronik oraz technik informatyk.

Praktyka czyni mistrza

Jednym z elementów współpracy będzie organizacja staży i praktyk, a także specjalistycznych kursów i szkoleń dla uczniów, jak również nauczycieli ze szkoły. Najzdolniejszy uczeń otrzyma stypendium, a najlepsi absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w stargardzkiej fabryce.

– Współczesny rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wiele wyzwań. Niestety, bardzo często wiedza zdobyta na drodze edukacji szkolnej, okazuje się niewystarczająca w wykonywanym zawodzie – mówi Aleksandra Jarecka-Piotrowska z Bridgestone Stargard.

Czytaj też: Firmy zasysają inżynierów prosto z uczelni, mimo że oni jeszcze niewiele potrafią

– Poprzez współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Mieszka I chcemy podnieść jakość praktycznego kształcenia zawodowego i przygotować absolwentów do podjęcia zatrudnienia w Bridgestone Stargard. Mamy nadzieję, że w ramach patronatu przekażemy im też umiejętności, które przydadzą im się na rynku pracy – dodaje.

Współpraca patronacka może przynieść zatem jeszcze więcej korzyści. Tym bardziej, że oprócz Bridgestone Stargard, szkoła współpracuje z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i kilkoma firmami z regionu.

Współpraca pełna doświadczenia

– Nawiązanie współpracy patronackiej z Bridgestone Stargard, jak również z Cargotec i Procyon to bardzo ważne wydarzenie w historii naszej szkoły. Dzięki niej uczniowie mogą zyskać specjalistyczna wiedzę, dodatkowe kompetencje i przydatne umiejętności zawodowe w zakresie np. obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz języka obcego zawodowego – mówi inż. Tomasz Korytkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim.

– Patronat to krok dalej w dotychczasowej współpracy z Bridgestone Stargard, która była bardzo owocna. Wiem, że nasi absolwenci zatrudnieni w fabryce doskonale radzą sobie w zawodzie i głęboko wierzę, że podobnie będzie w przyszłości - dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pasza 2015-05-20 01:58:55

bsst it is my life, i love scrap and drags