140 tys. pracowników Starbucksa może liczyć na darmowe studia. Firma stawia

Blisko 140 tys. osób zatrudnionych w sieci kawiarni Starbucks, które nie posiadają wyższego wykształcenia, może podjąć studia na Uniwersytecie Arizona i zdobyć tytuł licencjata. Zupełnie za darmo. Za naukę płaci pracodawca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

140 tys. pracowników Starbucksa może liczyć na darmowe studia. Firma stawia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 kwi 2015 10:30


Do tej pory Starbucks fundował swoim pracownikom dwa lata nauki, teraz chce płacić za czteroletnie studia. Na studia w trybie online na Uniwersytecie Arizona mogą aplikować wszyscy amerykańscy pracownicy zatrudnieni w pełnym i niepełnym wymiarze, którzy nie mają wykształcenia wyższego (Starbucks szacuje, że ok. 70 proc. pracowników nie ma tytułu licencjata) - podaje CNNMoney.

Czytaj też: Rozkręć biznes po pięćdziesiątce. Założyciele Nestlé, Starbucks`a czy IBM pokazali, że można

Oznacza to, że blisko 140 tys. ze 190 tys. pracowników może starać się o udział w programie studiów.

Rok nauki w toku proponowanym przez Uniwersytet to koszt ok. 15 tys. dolarów. Starbucks nie pokrywa jednak całości kosztów, lecz 58 proc. - resztę opłaca pracownik ze stypendium, które otrzymuje od uczelni.

Jak podaje CNN Money, studenci nie są zobligowani do "odpracowania" studiów, po ich zakończeniu, co oznacza, że w każdym momencie mogą zrezygnować z pracy bez ponoszenia żadnych kosztów.

Jednak zdaniem Howarda Schultza, CEO Starbucksa, taki krok to pomoc nie tylko dla pracowników, ale i dla gospodarki, która zyska na tym, że na rynku pracy pojawi się więcej dobrze wykształconych osób.

W ciągu najbliższych 10 lat Starbucks planuje wydać 250 milionów dolarów na pomoc pracownikom w zdobyciu wyższego wykształcenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.