114 mln euro na pomoc młodym bezrobotnym

0 0

Ponad 114 mln euro przeznaczonych zostanie na aktywizację zawodową osób bezrobotnych do 29. roku życia w ramach nowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w województwie kujawsko-pomorskim.

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) to nowe przedsięwzięcie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Składa się z tzw. osi priorytetowych, ukierunkowanych na: zatrudnienie, przystosowanie przedsiębiorstw i pracowników do zmian w gospodarce, edukację oraz zdrowie.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka urzędu marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego Beata Krzemińska, wiadomo już, że w ramach priorytetu "Osoby młode na rynku pracy" regionowi "przypisano pulę" 114 mln euro.

"Pieniądze te zostaną wykorzystane na wsparcie aktywności zawodowej pozostających bez pracy kobiet i mężczyzn do 29. roku życia, w tym także młodych osób niepełnosprawnych" - powiedziała Krzemińska.

Zaznaczyła, że w ramach aktywizacji osobom objętym programem zaproponowane zostaną szkolenia zawodowe, staże i praktyki zawodowe, poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy, a także dodatkowo treningi aktywnego poszukiwania pracy. Uczestnicy programu będą mogli też liczyć na dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy finansowanie pracy asystentów niepełnosprawnych i pomocy na podjęcie pracy poza miejscem zamieszkania.

"Chodzi o umożliwienie zdobycia zawodu i doświadczenia zawodowego, zmiany lub podwyższenia kwalifikacji i, przede wszystkim, podjęcia pracy, w miarę stabilnej i z perspektywami. Zakładamy, że do 2023 roku skutecznie ułatwimy podjęcie zatrudnienia wielu młodym. Bezrobocie w tej grupie jest wciąż niepokojąco wysokie, do tego rodzi bardzo niekorzystne skutki społeczne" - podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Zgodnie z przyjętymi założeniami dzięki środkom z PO WER w ciągu ośmiu lat pomoc w podjęciu zatrudnienia ma uzyskać w województwie kujawsko-pomorskim około 50 tys. młodych osób.

Dedykowaną regionowi częścią nowego programu będzie zarządzał Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.