Współpraca PKP Cargo z Ruchem Chorzów i Zagłębiem Sosnowiec

0 0
Współpraca PKP Cargo z Ruchem Chorzów i Zagłębiem Sosnowiec

PKP Cargo w ramach współpracy z dwoma klubami piłkarskimi, będzie wspierać sportowy rozwój prawie tysiąca młodych adeptów piłki nożnej.


- Sport kształtuje prospołeczne postawy, a sukcesy nawet najmłodszych adeptów piłki nożnej wywołuje niewątpliwą satysfakcję i świadomość wpływu na ich pozytywny rozwój. Ważne jest także to, że młodzi ludzie razem grają, kształtują hart ducha i charaktery, przebywając ze sobą kilka razy w tygodniu w dobrej atmosferze sportowej rywalizacji - mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP Cargo.

Czytaj też: Sopocka spółka IT płaci swoim ludziom za... pedałowanie

W Chorzowie działa Akademia Piłkarska, która zrzesza kilkaset dzieci. Młodzi adepci są podzieleni na kilkanaście grup szkoleniowych o różnym stopniu intensywności (od 2 do nawet 10 godzin tygodniowo treningów).

Czytaj też: Szkolenie młodzieży to dla klubów konieczność, a może być i biznes

Dzięki wsparciu partnerów Akademia oferuje profesjonalne treningi dla dzieci już od 4 roku życia. Aby dać swoim podopiecznym okazje do wykazania się i nauki nowych umiejętności, fundacja organizuje wyjazdy na turnieje do Niemiec, ale także w Polsce (turnieje Volkswagen Masters Cup w Opalenicy, turniej Tymbarku w Limanowej, turniej Ergo Areny w Gdyni).

W Sosnowcu z kolei, działa Akademia Zagłębia oraz Junior Football, które również trenują kilkuset młodych piłkarzy. Szkółka ma na celu nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale także wyławianie talentów w możliwie najwcześniejszym etapie. Szkolenie ma charakter interdyscyplinarny, gdyż dzieci i młodzież mają zajęcia z dietetykiem czy psychologiem sportowym. Dzięki wsparciu sponsorów oraz działaniom klubu, dzieci i młodzież mają okazję do gry w turniejach (np. Śląska Liga Trampkarzy).

Od 2008 roku PKP Cargo szczególnie związana jest także z bieganiem. W spółce funkcjonuje drużyna maratończyków, którzy biorą udział w ogólnopolskich i lokalnych biegach. W tym roku były to m.in. Warsaw Orlen Marathon, we wrześniu odbędzie się także Bieg Wisły, którego sponsorem głównym będzie PKP Cargo.

W październiku zaś pracownicy spółki pojadą do Amsterdamu na jeden z dziesięciu najbardziej znanych maratonów na świecie, czyli TCS Amsterdam Marathon. PKP Cargo pokryje wszystkie koszty związane z udziałem jej pracowników w wydarzeniu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.