Wschodni Kongres Gospodarczy: Znamy najlepszych pracodawców Polski Wschodniej w 2017 r.

26 inwestycji z Polski Wschodniej rywalizowało o miano tej najważniejszej. W ocenie brane były pod uwagę takie kryteria, jak wpływ inwestycji na rozwój gospodarczy regionu i rynku pracy, wpływ na innowacyjność, relacje między pracodawcami a pracownikami, a także współpraca z lokalną społecznością. Najlepsi odebrali nagrody podczas uroczystej gali podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wschodni Kongres Gospodarczy: Znamy najlepszych pracodawców Polski Wschodniej w 2017 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

27 wrz 2017 20:41


- Nagrody w ramach Top Pracodawców Polski Wschodniej wręczamy po raz trzeci. Staramy się wskazywać najlepszych wśród najlepszych. A wszyscy wiemy jak ważna jest renoma pracodawcy w dzisiejszych czasach – powiedział podczas rozpoczęcia gali Rafał Kerger, redaktor naczelny PulsHR.pl.

Pierwszym nagrodzonym w rankingu Top Pracodawcy Polski Wschodniej została firma Torpol. Producent opakowań z Grajewa w woj. podlaskim jest obecny na rynku od 1990 roku. Firma dba o rozwój i inwestuje w kompetencje pracowników, konsekwentnie buduje relacje wewnętrzne, a także angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności – m.in. dofinansowuje wypoczynek młodzieży szkolnej.

- Chciałbym podziękować urzędowi pracy w Grajewie za nominację, kapitule za wygraną, oraz pracownikom, którzy tworzą kapitał firmy. A także żonie, która wspiera mnie w inicjatywach - powiedział Dariusz Lipski, wiceprezes zarządu firmy Torpol.

Kolejne wyróżnienie Top Pracodawcy Polski Wschodniej otrzymała firma JMP Flowers Grupa Producentów. To największy w Polsce producent kwiatów – rodzinna firma z tradycjami, która odnajduje się na rynku międzynarodowym i tworzy 240 stabilnych miejsc pracy.

- Sukces naszej firmy nie byłby możliwy bez naszych wspaniałych pracowników. Cieszymy się, że są u nas osoby, które pracują u nas od początku istnienia firmy, a więc już 40 lat. Kiedyś zaczynałem budować tę firmę z żoną i pracownikami praktycznie od zera, dzisiaj jesteśmy w pierwszej piątce w Europie, mamy jedne z najnowocześniejszych szklarni na świecie - powiedział Jarosław Ptaszek, prezes JMP Flowers.

Wśród wyróżnionych tytułem Top Pracodawcy Polski Wschodniej znalazła się także firma Inglot. Produkuje kosmetyki znane na całym świecie, a jej marki reprezentuje ponad 700 salonów w 80 krajach świata. To również największy prywatny pracodawca w województwie podkarpackim, tylko w Przemyślu zatrudnia blisko 750 osób.

- Jako pracownik tej firmy i jednocześnie pracodawca, fakt przyznania tej nagrody odbieram w sposób szczególny. Gdy przychodziłem do tej firmy kilkanaście lat temu, zatrudniała około stu osób, dzisiaj zatrudniamy tysiące, praktycznie na wszystkich kontynentach na świecie. Dając ludziom narzędzia, dbając o właściwą atmosferę i tworząc warunki takie, aby ludzie realizowali swoje pasje, może prowadzić tylko do sukcesu. I my jesteśmy tego przykładem – zaznaczył wiceprezes Zbigniew Niziński.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA