Wrocław: Nokia w biurowcu West Link utworzy przedszkole dla pracowników

Dwujęzyczne przedszkole z oddziałem żłobkowym rozpocznie działalność we wrześniu 2018 roku w biurowcu West Link i będzie prowadzone na wyłączność dla pracowników firmy Nokia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław: Nokia w biurowcu West Link utworzy przedszkole dla pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

9 lis 2017 14:15


• Placówka przyjmie 125 dzieci, które spokojnie spędzą czas, gdy ich rodzice będą w pracy.

• Przedszkole będzie uczyć języka angielskiego metodą immersji, zbliżoną do tego, jak niemowlęta uczą się języka ojczystego.

• Coraz więcej firm stawia na politykę rodzinną, inwestując m.in. w przedszkola i żłobki.

Nokia w całości wynajęła nowoczesny biurowiec West Link we Wrocławiu, który zostanie oddany do użytkowania na koniec marca 2018 r. Z kolei po wakacjach w biurowcu rozpoczną działalność przedszkole i żłobek dla dzieci pracowników.

– Nokia od zawsze stawia nacisk na politykę prorodzinną - przekonuje Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia we Wrocławiu. - Cały czas wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, których sporą grupę stanowią młodzi rodzice, dlatego postanowiliśmy wykorzystać potencjał nowego budynku i stworzyć przedszkole oraz żłobek – wyjaśnia. 

Partnerem przedsięwzięcia jest Echo Investment – deweloper odpowiedzialny za budowę biurowca.

– Już od chwili podpisania umowy najmu z Nokią rozmawialiśmy o utworzeniu w budynku West Link przedszkola, które zapewniłoby dzieciom pracowników troskliwą opiekę, a rodzicom ułatwiłoby codzienną pracę – tłumaczy Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment.

Przedszkole dla Nokii będzie prowadzone autorskim programem KiDS&Co. który jest ogólnopolskim edu-operatorem specjalizującym się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych przedszkoli i żłobków, wykorzystującym metodę wczesnej immersji, czyli „zanurzenia” dzieci w języku angielskim w sposób zbliżony do tego, w jaki niemowlęta i małe dzieci nabywają umiejętność posługiwania się językiem ojczystym.

Działania prorodzinne w cenie

Coraz więcej firm stawia na politykę rodzinną, zapewniając rodzicom szereg benefitów, a także inwestując w przedszkola i żłobki.

Przedszkole powstało np. dla pracowników Grupy Allegro w poznańskim biurowcu Pixel. Przedszkole WOW (bo tak się nazywa ta część biurowca) to miejsce, które tworzą trzy sale przedszkola i dwie żłobka stanowiące przestrzeń do kreatywnej zabawy i nauki.

Z kolei w Warszawie oraz Ostrowie Wielkopolskim – w dwóch oddziałach Grupy Kapitałowej Transition Technologies – organizowane są letnie warsztaty dla najmłodszych „Przedszkole TT”. Pracownicy w specjalnie wydzielonej sali zabaw mogą zostawić swoje pociechy pod opieką zatrudnionych przedszkolanek, a po skończeniu pracy od razu je odebrać. Dzięki temu rodzice nie tracą cennego czasu na dojazd do innej placówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.