Włocławek. Anwil wspiera organizacje pozarządowe

Fundacja firmy Anwil, wchodzącej w skład grupy PKN Orlen, dofinansowuje przedsięwzięcia artystyczne, edukacyjne, sportowe. W ubiegłych latach dzięki otrzymanym środkom w wysokości niemal 1,5 mln zł organizacje pozarządowe działające w mieście zrealizowały aż 105 projektów. Rusza kolejna edycja konkursu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Włocławek. Anwil wspiera organizacje pozarządowe

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

26 lut 2018 20:25


  • Fundacja Anwil dla Włocławka zaprasza organizacje pozarządowe działające na terenie miasta i gmin ościennych do udziału w IV odsłonie konkursu grantowego.
  • W tej edycji dofinansowanie trafi na realizację projektów, aktywizujących oraz integrujących przedstawicieli grupy wiekowej 50+ z dziećmi i młodzieżą.
  • W puli środków przeznaczonych na ten cel jest niemal 300 tys. zł.

W ramach dotychczasowych trzech edycji konkursu grantowego fundacji korporacyjnej spółki Anwili, dofinansowanie otrzymały przedsięwzięcia artystyczne, edukacyjne, służące upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, zachowaniu dziedzictwa narodowego, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu oraz podnoszeniu świadomości ekologicznej.

Dzięki otrzymanym środkom w wysokości  niemal 1,5 mln zł, organizacje pozarządowe działające w mieście, w latach 2014 – 2017, zrealizowały aż 105 projektów, których beneficjentami byli włocławianie.

Czytaj też: Pracodawca Przyjazny Pracownikom: Oto laureaci konkursu

W tym roku włocławska spółka z Grupy Orlen, za pośrednictwem swojej fundacji, przekaże łącznie 290 tys. zł na realizację projektów, których celem jest zintegrowanie i aktywizacja przedstawicieli dwóch grup wiekowych: 50+ oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu może wynieść nawet 30 tys. zł.

- Ze względu na fakt, że coraz później stajemy się rodzicami, w wielu rodzinach najmłodsi nie mają już możliwości kontaktu ze swoimi dziadkami. To powoduje, że wiedza, którą dysponuje starsze pokolenie odchodzi wraz z nim bezpowrotnie. Właśnie dlatego - chcąc przeciwdziałać temu zjawisku - zdecydowaliśmy, że Fundacja Anwil dla Włocławka, przeznaczy dofinansowanie na rzecz projektów, budujących międzypokoleniowe mosty. Zależy nam bowiem na tym, aby również pokolenie 50+ -  dzięki kontaktowi z najmłodszą generacją - mogło zdobyć nowe umiejętności, zwłaszcza w obszarze nowoczesnych technologii, a także miało okazję do spojrzenia na świat z perspektywy osób dopiero wkraczających w dorosłość - podkreśla Małgorzata Kosińska, prezes Fundacji Anwil dla Włocławka.

Fundacja korporacyjna Anwilu do udział w konkursie zaprasza organizacje pozarządowe, szkoły wyższe - publiczne i niepubliczne, a także grupy nieformalne działające na terenie Włocławka (gmina miejska i wiejska) oraz gmin ościennych - Brześcia Kujawskiego, Fabianek i Lubania. Czas na zgłoszenie inicjatyw mija 23 marca 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.