Warsztaty CSR w Ministerstwie Rozwoju: Resort przyjmuje zapisy do grupy roboczej

W Ministerstwie Rozwoju odbyło się szóste spotkanie grupy roboczej ds. edukacji i popularyzacji CSR. Jest to jedna z trzech grup roboczych Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego ministra rozwoju i finansów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warsztaty CSR w Ministerstwie Rozwoju: Resort przyjmuje zapisy do grupy roboczej

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

6 paź 2017 13:52


Uczestników spotkania powitała Jacqueline Kacprzak, koordynator Zespołu ds. CSR i Kontaktów z Interesariuszami w MR, która przedstawiła informacje o zbliżających się w Ministerstwie Rozwoju wydarzeniach związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, w tym o konferencji na temat etyki w biznesie, która odbędzie się 18 listopada 2017 r.

Następnie Agnieszka Sznyk, dyrektor zarządzająca Instytutu Innowacyjna Gospodarka przedstawiła prezentację dotyczącą Koalicji na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego "Reconomy".

 

Czytaj też: Najwięksi sprzedawcy energii znów łączą siły. To nie dowcip Karola Strasburgera

Po krótkiej dyskusji na temat gospodarki obiegu zamkniętego i możliwych wspólnych działań w tym zakresie przedstawicieli administracji publicznej, biznesu i organizacji społecznych członkowie grupy roboczej wymienili się doświadczeniami na temat CSR, z jakimi mieli do czynienia w ostatnim czasie. 

Ostatnia część spotkania została przeznaczona na pracę w pięciu stałych podgrupach. Są nimi: bank inicjatyw edukacyjnych w zakresie CSR; narzędzia edukacyjne w zakresie CSR dla nauczycieli; CSR w MŚP; kampania społeczna upowszechniająca CSR; CSR w jednostkach samorządu terytorialnego.

Czytaj też: Firmy uczą pracowników udzielania pierwszej pomocy

Na zakończenie spotkania koordynatorzy poszczególnych podgrup podsumowali aktualny stan prac w podgrupach.

Następne spotkanie Grupy roboczej ds. edukacji i popularyzacji CSR zostało zaplanowane na początek grudnia 2017 r.

Osoby, które chciałyby włączyć się w prace grupy ds. edukacji i popularyzacji CSR, mogą się kontaktować z Łukaszem Szeflerem w Ministerstwie Rozwoju (lukasz.szefler@mr.gov.pl).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.