„W drodze do pracy”: Rusza nabór do 8 edycji programu aktywizacji zawodowej kobiet

Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” rozpoczynają 8 edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do 3 marca trwać będzie rekrutacja 20 uczestniczek, które wezmą udział w bezpłatnych warsztatach. W dotychczasowych edycjach projektu udział wzięło 140 kobiet, z których połowa podjęła pracę zawodową.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

„W drodze do pracy”: Rusza nabór do 8 edycji programu aktywizacji zawodowej kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

29 sty 2018 15:58


• Inicjatywa „W drodze do pracy” kierowana jest do kobiet z woj. mazowieckiego pozostających co najmniej rok bez pracy.

• Przedsięwzięcia stanowi odpowiedź na wciąż wysoki odsetek niepracujących kobiet.

• Elementem programu jest współpraca z psychologami i coachami, którzy pomagają jego uczestniczkom przełamać się i odbudować poczucie własnej wartości.


Uczestniczki programu biorą udział w intensywnych, 3-miesięcznych warsztatach (kurs obejmuje m.in. kurs aktywizacji zawodowej, warsztaty z doradcą zawodowym, ćwiczenia z autoprezentacji i emisji głosu warsztaty z przedstawicielami firmy Henkel oraz zajęcia z przedsiębiorczości).

Organizatorzy podkreślają jednak, że celem jest nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale także radzenie sobie z brakiem pewności siebie i poczuciem bezradności, których częstym źródłem jest długotrwały brak aktywności zawodowej. Stąd też właśnie ważnym elementem programu jest współpraca z doświadczonymi psychologami i coachami, którzy umieją pomóc przełamać się i odbudować poczucie własnej wartości.

- W trakcie kursu uczestniczki biorą udział w licznych zajęciach, których nadrzędnym celem jest wzmocnienie ich poczucia własnej wartości oraz pokonanie barier stających na drodze do powrotu do pracy zawodowej – mówi Agnieszka Kramm, psycholożka i psychoterapeutka, przedstawicielka zarządu Fundacji Miejsce Kobiet.

Udział w programie jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania się kobiety pełnoletnie, z wykształceniem średnim lub wyższym, zamieszkałe na terenie województwa mazowieckiego, posiadające status osoby bezrobotnej (zarejestrowane w urzędzie pracy), ale także osoby nieaktywne zawodowo (niezarejestrowane), pozostające co najmniej rok bez pracy. Osoby chcące wziąć udział w projekcie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony www.miejscekobiet.pl.

Czytaj też: Warszawa: Bezrobocie na rekordowo niskim poziomie

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Henkel, przedsięwzięcia stanowi odpowiedź na wciąż wysoki odsetek niepracujących kobiet (z raportu Global Gender Gap 2016 wynika, że jedynie 61 proc. kobiet w Polsce w wieku produkcyjnym jest aktywnych zawodowo, podczas gdy mężczyzn aż o 14 proc. więcej).

- Jednym z podstawowych filarów polityki różnorodności w firmie Henkel jest wspieranie kobiet w ich rozwoju zawodowym. Zależy nam na tym, by stwarzać im optymalne warunki do budowania kariery oraz zajmowania stanowisk menadżerskich. Poprzez program „W drodze do pracy” możemy realnie wpływać na wyrównywanie zawodowych szans kobiet również poza naszą organizacją - mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.