UberPitch, finał: Polski start-up HiProMine wyróżniony

0 0
UberPitch, finał: Polski start-up HiProMine wyróżniony
Wśród wyróżnionych w w programie UberPitch poza polskim HiProMine znalazły się holenderski Otly!, francuski Brigad, a także brytyjski Memrica Prompt. (fot.uber.com)

Zwycięzca polskiej edycji programu UberPITCH HiProMine wraz z trzema innymi start-upami z Europy został wyróżniony przez prezesa Ubera Travisa Kalanicka podczas finału konkursu, który odbył się w Berlinie.

Uber podkreśla, że podczas programu, który odbył się w 37 miastach w 21 państwach zaprezentowano prawie 4 tys. pomysłów na biznes. Wśród wyróżnionych w czwartek (9 czerwca) w Berlinie poza polskim HiProMine znalazły się holenderski Otly!, francuski Brigad, a także brytyjski Memrica Prompt.

Zwycięzca polskiej edycji, do której zgłosiło się prawie 200 przedsiębiorców prowadzi badania nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli i chowie owadów.

"Nasz pomysł sprowadza się do naturalnego wykorzystania potencjałów owadów, ich możliwości, które rozwijały się przez ostatnich 250 mln lat ewolucji, czyli zdolności do przetwarzania biomasy. Owady biorą udział w naturalnym obiegu materii w przyrodzie. To co my robimy jako HiProMine to wykorzystujemy ten proces, obudowujemy go technologią i to korzystając z jej najnowszych zdobyczy np. oświetlenia LED-owego czy automatycznych technologii sterowania parametrami środowiskowymi, czy też systemów detekcji opartych na sensorach i kamerach" - tłumaczył Technologie przebywający w Berlinie dyrektor ds. technologii HiProMine Jakub Urbański.

Czytaj też: Uber zainwestuje w Polsce: Szukamy osób, które chcą tworzyć lepsze miejsca do życia

Podkreślił, że firma chce zrobić w pełni automatyczną fabrykę i "jest na najlepszej drodze, żeby jeszcze w tym roku zakończyć pracę nad budową pierwszego zakładu". Dodał, że jednym z głównych odbiorców ich produktów będzie przemysł rolniczy.

Spotkania HiProMine z Travisem Kalanickiem, współtwórcą i CEO Ubera (fot.mat.pras.)
Spotkania HiProMine z Travisem Kalanickiem, współtwórcą i CEO Ubera (fot.mat.pras.)

"Wykorzystujemy produkty uboczne rolnictwa, powiedzmy bioodpady, do tego, żeby wyprodukować pełnowartościowe białko w postaci biomasy owadów, która będzie przetwarzana na białko, tłuszcz i inne substancje, które zapewne trafią już nie na rynek paszowy, ale do sektora farmaceutycznego lub kosmetycznego. Natomiast nasz model ma tę zaletę, że w pełni wykorzystujemy odpady. Owady przetwarzają biomasę materii organicznej na biomasę swoją plus odchody, te odchody są czystym i naturalnie granulowanym, gotowym do użycia, nawozem w pełni ekologicznym. Natomiast owady przetwarzamy ekstrahując z nich olej czy też białko i to planujemy wykorzystać na cele paszowe, dla zwierząt towarzyszących, czyli domowych jak psy czy koty" - wyjaśniał działalność start-upu Urbański. Poza nim HiProMine tworzą także Damian Józefiak oraz Jan Mazurkiewicz. Wszyscy są naukowcami zajmującymi się biologią molekularną i żywieniem zwierząt.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • Finansowanie start-upów:

  artmetic.pl

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.