Ta firma ma konkretne założenia z zakresu CSR. I skutecznie je realizuje

- Mamy bardzo konkretne, liczbowe zobowiązania i rok do roku rzetelnie raportujemy nasze osiągnięcia przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego i zapobiegania zmianom klimatycznym – mówi prezes Mondelēz International w Polsce, Janusz Idczak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ta firma ma konkretne założenia z zakresu CSR. I skutecznie je realizuje

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

11 wrz 2017 16:48


- We wszystkich 9 lokalizacjach w Polsce co roku mamy aktywności wspierające zobowiązania międzynarodowe. W poprzednich latach sam wielokrotnie miałem okazję brać udział w tych inicjatywach, jak również obserwować koleżanki i kolegów, który z wielką pasją i sercem angażowali się w lokalne akcje. Tylko w 2016 roku spędzili oni ponad 1100 godzin pomagając potrzebującym w ramach 15 projektów. Nasi pracownicy brali udział w biegach charytatywnych, podejmowali działania na rzecz ochrony środowiska oraz organizowali zawody sportowe i warsztaty zdrowego żywienia dla społeczności lokalnych – mówi Janusz Idczak.

- Przy okazji wizyty w województwie opolskim, zachęcam Państwa do odwiedzenia Parku Wolności w Brzegu, w którym można podziwiać efekty kilkuletniej opieki wolontariuszy ze Skarbimierza nad kasztanowcami. Ich zaangażowanie pomogło zmniejszyć populację szrotówka kasztanowcowiaczka – szkodnika niszczącego te piękne drzewa - dodaje.

Wskazuje też, że kluczowe dla firmy jest także bezpieczeństwo pracowników.

- We wszystkich zakładach produkcyjnych na świecie, w tym 7 fabrykach w Polsce przyświeca nam hasło „Pracuj, żyj, baw się bezpiecznie”. Regularnie bierzemy udział w warsztatach tematycznych oraz tworzymy autorskie programy np. „Riskemons – polowanie na zagrożenia”, które łącząc kulturę opartą na czerpaniu radości z pracy z dbadniem o bezpieczeństwo przyczyniają się do osiągania doskonałych wyników w tym obszarze – podkreśla Idczak.

- We wszystkich zakładach na świecie zmniejszyliśmy ilość wypadków aż o 30%.  W Polsce większość naszych fabryk, w tym np. fabryka w Jankowicach i Jarosławiu, może pochwalić się kilkuletnią bezwypadkową produkcją - dodaje.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.