#SustainHack - hackaton, z myślą o wykluczonych cyfrowo. Będzie nagroda

Bank BGŻ BNP Paribas i Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizują organizują #SustainHack - hackaton, w ramach którego mają powstać rozwiązania sprzyjające wyrównaniu szans osób starszych, głuchych, niewidomych itd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

#SustainHack - hackaton, z myślą o wykluczonych cyfrowo. Będzie nagroda

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

28 lut 2018 11:20


#SustainHack to konkurs skierowany do kreatywnej społeczności (programistów, grafików, inżynierów, naukowców, marketingowców, startupów i in.), która ma za zadanie w określonym czasie zaprezentować swój pomysł na jedno lub dwa wyzwania spośród wyznaczonych w konkursie.

- Dla bardzo wielu osób, w tym starszych i niepełnosprawnych, nowości technologiczne w bankowości są dużym wyzwaniem. Szczególnie, że wiążą się z poczuciem bezpieczeństwa finansowego i najzwyczajniej w świecie ograniczeniami fizycznymi, które – nieznane młodym twórcom rozwiązań technologicznych - zazwyczaj są pomijane na etapie tworzenia i wdrażania produktów i usług. Mamy więc do czynienia z paradoksem, gdy dla młodszych użytkowników bankowość mobilna i internetowa to ułatwienie życia, dla starszych - poważne utrudnienie prowadzące do frustracji, czy wręcz wykluczenia - mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor biura społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas.

- Wierzymy, że ten projekt w partnerstwie z FOB połączy pokolenia i pozwoli młodym projektantom wypełnić lukę technologiczną z myślą o ich dziadkach czy rodzicach - dodaje.

Konkurs jest organizowany w formie online, dzięki czemu w wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy - bez względu na lokalizację. Do konkursu można aplikować indywidualnie bądź w zespołach do 5 osób. Uczestnicy na nadesłanie swoich pomysłów mają czas do 5 kwietnia 2018 roku.

Jury, składające się z pracowników firm odpowiedzialnych za strategiczne działania organizacji, wyłoni najlepsze rozwiązania powstałe w trakcie konkursu na podstawie takich kryteriów, jak atrakcyjność rozwiązania, potencjał rozwojowy, użyteczność czy możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców. Do wygrania w każdym wyzwaniu przeznaczona jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Ponadto, autorzy zwycięskich projektów mają szansę na współpracę z Bankiem BGŻ BNP Paribas w ramach rozwoju i implementacji powstałych w konkursie rozwiązań.

Szczegółowe informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej konkursu lub na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.