Sport integruje pracowników i pomaga wyłonić wewnętrznych liderów

Sopocka Atena stawia ma długofalową strategię budującą zespołu. Zarząd i pracowników łączy sport. Na rowerach razem przejechali już 30 374 kilometrów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sport integruje pracowników i pomaga wyłonić wewnętrznych liderów

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

13 cze 2017 16:56


• 25 procent załogi w wolny, upalny dzień uczestniczy w morderczym rajdzie rowerowym w firmowych koszulkach, a dopingują ich rodziny z firmowymi balonami w dłoniach. Marzenie HR-owca?

• Firmy, którym to się udaje, podkreślają, że to efekt spójnej, długofalowej strategii.

30-stopniowy upał, żar lał się z nieba. Tak przebiegał Kaszebe Runda - kolarskie wydarzenie na Pomorzu, które zgromadziło entuzjastów jazdy na długim i bardzo długim dystansie. O wyniku stanowiła suma kilometrów przejechanych przez wszystkich członków drużyny. Wygrała Atena, firma informatyczna oferująca oprogramowanie dla rynku ubezpieczeniowego i finansowego.

W tym roku reprezentowało ją 113 pracowników, spośród łącznej liczby 450 zatrudnionych w firmie. Drugi na mecie Jeppesen, zatrudniający blisko 400 pracowników, zachęcił do startu 70 osób. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Intela, zatrudniającego na Pomorzu ok. 1700 osób. 

- Podium to powód do dumy, a także miarodajny wskaźnik poziomu zaangażowania – komentuje Jacek Szymański, wiceprezes firmy Atena, uczestnik rajdu. - Trenowaliśmy razem, zwyciężyliśmy wspólnie. Widać, że wsparcie takich pomysłów, wychodzących od pracowników, ma sens. Cieszymy się też dlatego, że nasza startowa drużyna niemal podwoiła się w ciągu kilkunastu miesięcy.

Spółka promuje sport jako element zdrowego stylu życia, popularyzuje aktywność fizyczną oraz integrację i element diagnostyki HR.

-Z roku na rok coraz więcej pracowników angażuje się w rywalizacje sportowe. Bardzo chętnie finansujemy takie akcje – jestem przekonana, że wspólne uprawianie sportu to najlepsza i najskuteczniejsza forma teambuildingu. Uczestnicy wspierają się i kibicują sobie wzajemnie, uczą się współpracy i wytrwałości w dążeniu do celu. To także ważny element budowania przynależności do grupy i utożsamiania się z marką - mówi Justyna Wajs, prezes firmy Atena.

Wspólnie przejechali już 30 374 kilometrów. W ostatniej rywalizacji wzięły także udział dzieci pracowników, z których najmłodsze miało 9 lat.

Spółka działa od 1991 roku. Niedawno obchodziła swoje 25 lecie. Obecnie zatrudnia ponad 450 osób. Atena to firma, w której przykłada się niezwykłą wagę do wyszkolenia kadry i optymalizacji procesów. O przyszłych pracowników firma dba już na etapie edukacji na uczelniach wyższych, pracownicy firmy prowadzą stałe zajęcia na studiach podyplomowych w ramach współpracy spółki z Uniwersytetem Gdańskim i Politechniką Gdańską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.