Sokołów dba o zdrowie swoich pracowników

0 0
Sokołów dba o zdrowie swoich pracowników
- Promocja zdrowia przekłada się na budowanie dobrych relacji pracowników z firmą i podnosi komfort pracy - uważa Sylwia Miszczuk, dyrektor HR Sokołów. /Fot. Sokołów

W listopadzie i grudniu 2015 r. spółka Sokołów zaproponowała swoim pracownikom dwa profilaktyczne programy zdrowotne. Zostały one przygotowane przez dział HR z zewnętrznymi partnerami.

Tematyka zdrowotna w działaniach HR w grupie Sokołów zajmuje ważne miejsce. Firma, która zatrudnia około 7 tys. pracowników, zapewnia podstawową opiekę lekarską m.in. w swoich zakładowych przychodniach. Organizuje także szkolenia i wyposaża zakłady w profesjonalny sprzęt ratujący życie.

5 minut dla kobiety

W listopadzie 2015 r. dział HR Sokołów zorganizował akcję zdrowotną “Kobiety Sokołowa. Czas na Wasze 5 minut”, zrealizowaną wspólnie z Centrum Medyczno-Diagnostycznym w Siedlcach, w ramach Programu Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Wszystkie zakwalifikowane kobiety w wieku 25-59 lat miały możliwość wykonania badania profilaktycznego pod kątem raka szyjki macicy.

– Ideą przewodnią naszego projektu było tytułowe 5 minut, które kobieta powinna poświęcić, aby mieć pewność, że jej życie nie jest zagrożone przez tę niebezpieczną chorobę. Tyle właśnie zajmuje przeprowadzenie badań, które, dzięki współpracy z partnerami, mogliśmy zaproponować kobietom pracującym w Sokołowie – mówi Sylwia Miszczuk, dyrektor HR Sokołów.

– Promocja zdrowia to długofalowe działanie, które w codziennej praktyce przekłada się na budowanie dobrych relacji pracowników z firmą i podnosi komfort pracy. Przede wszystkim jednak zależało nam, aby pracownicy świadomie i odpowiedzialnie podchodzili do kwestii swojego zdrowia wyrabiając w sobie dobry nawyk zapobiegania a nie leczenia. Tym bardziej cieszę się, że jako pracodawca – we współpracy z partnerami, którym serdecznie dziękujemy – mogliśmy stworzyć dla naszych pracowników takie warunki – dodaje.

Z badań skorzystało ponad 160 kobiet.

Mobilna strefa zdrowia

Niemal równolegle Sokołów uruchomił program pod hasłem “Zrób sobie darmowy przegląd zdrowia”. Dzięki współpracy z PZU, na terenie firmy w Sokołowie, gdzie znajduje się główna siedziba spółki, powstała profesjonalna Mobilna Strefa Zdrowia PZU, w której pracownicy mogli skorzystać z konsultacji  lekarzy pięciu różnych specjalności oraz z gabinetu zabiegowego.

W ciągu dwóch dni, na przełomie listopada i grudnia 2015 r., bez zbędnych formalności i kolejek, pracownicy mieli dostęp do kardiologa, okulisty, dermatologa, ortopedy i dietetyka. Mogli też wykonać podstawowe badania: EKG, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu oraz masy ciała. Podczas dwóch dni akcji ponad 460 pracowników spółki skorzystało z możliwości badań i konsultacji.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.