Sokołów dba o zdrowie swoich pracowników

W listopadzie i grudniu 2015 r. spółka Sokołów zaproponowała swoim pracownikom dwa profilaktyczne programy zdrowotne. Zostały one przygotowane przez dział HR z zewnętrznymi partnerami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sokołów dba o zdrowie swoich pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

4 gru 2015 11:51


Tematyka zdrowotna w działaniach HR w grupie Sokołów zajmuje ważne miejsce. Firma, która zatrudnia około 7 tys. pracowników, zapewnia podstawową opiekę lekarską m.in. w swoich zakładowych przychodniach. Organizuje także szkolenia i wyposaża zakłady w profesjonalny sprzęt ratujący życie.

5 minut dla kobiety

W listopadzie 2015 r. dział HR Sokołów zorganizował akcję zdrowotną “Kobiety Sokołowa. Czas na Wasze 5 minut”, zrealizowaną wspólnie z Centrum Medyczno-Diagnostycznym w Siedlcach, w ramach Programu Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Wszystkie zakwalifikowane kobiety w wieku 25-59 lat miały możliwość wykonania badania profilaktycznego pod kątem raka szyjki macicy.

– Ideą przewodnią naszego projektu było tytułowe 5 minut, które kobieta powinna poświęcić, aby mieć pewność, że jej życie nie jest zagrożone przez tę niebezpieczną chorobę. Tyle właśnie zajmuje przeprowadzenie badań, które, dzięki współpracy z partnerami, mogliśmy zaproponować kobietom pracującym w Sokołowie – mówi Sylwia Miszczuk, dyrektor HR Sokołów.

– Promocja zdrowia to długofalowe działanie, które w codziennej praktyce przekłada się na budowanie dobrych relacji pracowników z firmą i podnosi komfort pracy. Przede wszystkim jednak zależało nam, aby pracownicy świadomie i odpowiedzialnie podchodzili do kwestii swojego zdrowia wyrabiając w sobie dobry nawyk zapobiegania a nie leczenia. Tym bardziej cieszę się, że jako pracodawca – we współpracy z partnerami, którym serdecznie dziękujemy – mogliśmy stworzyć dla naszych pracowników takie warunki – dodaje.

Z badań skorzystało ponad 160 kobiet.

Mobilna strefa zdrowia

Niemal równolegle Sokołów uruchomił program pod hasłem “Zrób sobie darmowy przegląd zdrowia”. Dzięki współpracy z PZU, na terenie firmy w Sokołowie, gdzie znajduje się główna siedziba spółki, powstała profesjonalna Mobilna Strefa Zdrowia PZU, w której pracownicy mogli skorzystać z konsultacji  lekarzy pięciu różnych specjalności oraz z gabinetu zabiegowego.

W ciągu dwóch dni, na przełomie listopada i grudnia 2015 r., bez zbędnych formalności i kolejek, pracownicy mieli dostęp do kardiologa, okulisty, dermatologa, ortopedy i dietetyka. Mogli też wykonać podstawowe badania: EKG, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu oraz masy ciała. Podczas dwóch dni akcji ponad 460 pracowników spółki skorzystało z możliwości badań i konsultacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.