Służbowe rowery zamiast samochodów

Firma LPP, właściciel marek Reserved, Cropp, House udostępniła pracownikom służbowe rowery. Dojazd na spotkanie jest teraz szansą na ruch na świeżym powietrzu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Służbowe rowery zamiast samochodów

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

8 maj 2017 11:26


Na stojakach wokół budynków dostępne są modele miejskie, ale i kolarzówki dla wielbicieli szybszej jazdy.

– Jako pracodawca wspieramy naszych pracowników, dla których niezwykle ważny jest zdrowy, ekologiczny styl życia. Służbowe samochody już nikogo nie dziwią. My wymyśliliśmy więc prawdopodobnie jako pierwsi służbowe rowery– mówi Sławomir Ronkowski, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w LPP

– Rower to styl życia. Wiem, co mówię bo sama uprawiam thriatlon. Pracujemy tu na co dzień w czterech różnych lokalizacjach, codziennie odbywamy spotkania w różnych miejscach, na które zazwyczaj podjeżdżamy samochodem. Dlaczego więc, wiosną i latem nie przesiąść się na rower? To nie są duże odległości, które przyjemniej jest pokonać na dwóch kółkach – dodaje Agata Gulbierz, młodszy specjalista ds. komunikacji w dziale komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w LPP.

Rowerowe osiągnięcia pracowników LPP można śledzić w tegorocznym Europejskim Wyzwaniu Rowerowym – w czasie majówki przejechali łącznie ponad 2 tys. km. W minionym roku LPP wygrało rywalizację w Gdańsku w swojej kategorii, w tym roku firma chce powalczyć o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyzwanie rowerowe potrwa do końca maja.

LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Firma posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży oraz sklepy on-line i tworzy miejsca pracy dla ponad 22 tys. osób w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki.

Rowery są obecnie dostępne w trzech gdańskich lokalizacjach firmy, gdzie pracuje większość pracowników LPP. Firma rozważa rozszerzenie projektu na kolejne miasta, tj. Kraków, Pruszcz Gdański i Warszawę. LPP udostępnia też pracownikom prysznice i szatnie oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.