Provident wspiera lokalne społeczności

Realizacja 225 projektów na łączną kwotę ponad 500 tys. złotych i bezpośrednia pomoc ponad 25 tys. osób w Polsce - takim podsumowaniem pierwszego kroku projektu społecznego „Wokół nas” może się pochwalić firma Provident..
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Provident wspiera lokalne społeczności

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 lut 2014 13:01


„Wokół nas" to kolejna inicjatywa z obszaru CSR sygnowana marką Provident. Projekt wystartował wiosną 2013 roku i jest skierowany do lokalnych społeczności, zwłaszcza tych żyjących w mniejszych miejscowościach. Działania prowadzone są przez pracowników firmy w ramach wolontariatu. Celem programu jest poprawa jakości życia poprzez rozpoznanie potrzeb lokalnych społeczności i pomoc w najpilniejszych sytuacjach po konsultacjach z lokalnymi władzami.

Pierwszy rok zakończony sukcesem

Do projektu mogą przystąpić organizacje pozarządowe, gminy, różnego rodzaju instytucje publiczne, spółdzielnie socjalne oraz kluby sportowe. Celem działań prowadzonych przez firmę jest integracja lokalnej społeczności i budowa kapitału społecznego.

- Zainteresowanie projektem jest ogromne, o czym świadczy ponad tysiąc zgłoszonych projektów oraz sukces realizacyjny trzech edycji programu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele wyzwań przed nami. Dzięki nawiązaniu relacji z lokalnymi władzami mogliśmy bliżej poznać potrzeby mieszkańców poszczególnych regionów Polski. Zdobyte doświadczenie pomoże nam jeszcze lepiej realizować potrzeby bliskie ludziom - mówi Adam Czarnecki, koordynator programu „Wokół nas".

Szykujemy siły na wiosnę

Dzięki programowi „Wokół nas" udało się zrealizować takie przedsięwzięcia jak wyposażenie sali doświadczenia świata w żłobku w Koszalinie, siłownię na świeżym powietrzu w Byczynie czy budowę placu zabaw dla dzieci z osiedla Wygiełzów w Dąbrowie Górniczej.

Provident wspierał również działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa drogowego, fundując symulatory zderzeń dla mieszkańców Garwolina oraz Pruszcza Gdańskiego. Przy wsparciu firmy zorganizowano również zawody piłkarskie w Stargardzie Szczecińskim oraz turniej siatkówki w Wysokiem Mazowieckiem. To tylko niektóre z projektów zrealizowanych w 2013 roku. Na nowe zgłoszenia firma Provident czeka od 3 marca do 25 kwietnia 2014 roku. Wtedy to rusza czwarta edycja programu „Wokół nas".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.