Prezydent Płocka: Orlen ogranicza wydatki na CSR

- Z miliona złotych w skali roku, jakie zakład wydawał na CSR, Orlen ograniczył wydatki do 100-150 tys. zł- informuje Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent Płocka: Orlen ogranicza wydatki na CSR

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Agnieszka Widera)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

14 cze 2016 9:39


– PKN Orlen był i będzie największym pracodawcą w Płocku, ale nie jedynym. Mamy dywersyfikacje jeśli chodzi o przemysł – podkreśla Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Orlen mimo to pozostaje największym płatnikiem, jeśli chodzi o podatek od nieruchomości czy CIT i PIT. Jednak współpraca na linii miasto – zarząd Orlenu w ostatnich miesiącach kuleje.

– Od wyborów współpraca jest bardzo ograniczona ze strony Orlenu. Z miliona złotych w skali roku, jakie zakład wydawał na CSR (działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu – przyp. red.), Orlen ograniczył wydatki na ten cel do 100-150 tys. zł – twierdzi prezydent Płocka i dodaje, że miasto jest otwarte na współpracę z firmami na swoim terenie.

Czytaj też: Dobroczyńca Roku 2016. Orlen, Totalizator Sportowy i Allegro wśród najbardziej odpowiedzialnych firm

Nowakowski nawiązując do ewentualnej fuzji Orlenu z Lotosem dodaje, że nie zaprzestanie walki o to by siedziba Orlenu pozostała w jego mieście, mimo iż działalność przedsiębiorstwa daje się też miastu we znaki w postaci dymów i przykrych zapachów.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.