Pracownicy włocławskiego Anwilu po pracy zamieniają się w wolontariuszy. Firma ich w tym wspiera

Pomoc w remoncie jednego z włocławskich przedszkoli czy pomieszczeń szpitala. Wspólne zajęcia dla dzieci ze świetlic środowiskowych. To jedne z wielu działań, w jakie w ramach wolontariatu angażują się pracownicy włocławskiego Anwilu. Firma stara się ich wspierać. M.in. zapewnia dofinansowanie do autorskich projektów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy włocławskiego Anwilu po pracy zamieniają się w wolontariuszy. Firma ich w tym wspiera

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

www.pulshr.pl

10 lip 2017 17:05


12 projektów, które zgłoszą pracownicy włocławskiej spółki z Grupy Orlen, otrzyma dofinansowanie na realizację. To jeden z elementów idei społecznej odpowiedzialności biznesu, którą prowadzi Anwil. W ramach konkursu "Anwil pomaga" osoby ubiegające się o wsparcie będą mogły otrzymać na realizację autorskiej inicjatywy 4 tysiące złotych.

To nie pierwszy raz, kiedy Anwil wsparł finansowo działalność spełniających się społecznie pracowników. Włocławska spółka trzy lata temu otworzyła Fundację ANWIL dla Włocławka. Rok temu rozszerzyła jej działalność i wystartowała z programem "Pomagam, bo lubię". Dzięki temu pracownicy mogą ubiegać się o dofinansowanie autorskich inicjatyw, których celem jest niesienie wsparcia lokalnej społeczności.

Wnioski pod względem merytorycznym analizuje specjalnie powołany w tym celu zespół ds. wolontariatu pracowniczego. W ubiegłym roku jego decyzją przyznano środki finansowe 9 projektom, w których uczestniczyło 224 pracowników Anwilu, stanowiących prawie 18 proc. załogi. W sumie w latach 2016 – 2017 spółka pomogła sfinansować 21 projektów, w które zaangażowało się ponad 300 pracowników, a więc 25 proc. załogi firmy. 

Dzięki temu wolontariusze zorganizowali m.in. zajęcia dla dzieci ze świetlic środowiskowych oraz przeprowadzili prace porządkowe i remontowe we włocławskim przedszkolu, pomieszczeniach hufca oraz szpitala. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.