Pracownicy DB Schenker Rail Polska podsunęli pomysł wolontariatu, a firma ich wsparła

Inicjatywa, realizowana w rudzkim Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych jest jedną z propozycji nagrodzonych w wewnętrznym konkursie dla pracowników na najlepsze działania wolontariackie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy DB Schenker Rail Polska podsunęli pomysł wolontariatu, a firma ich wsparła

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 wrz 2014 12:39


Wyróżnione propozycje działań wolontariackich zyskały dofinansowanie DB Schenker Rail Polska na pokrycie kosztów realizacji zaplanowanych prac (zakup materiałów), które wykonują wolontariusze DB Schenker.

Prace wolontariackie realizowane w Rudzie Śląskiej rozpoczynają realizację nagrodzonych w konkursie pomysłów. Kolejne zostaną przeprowadzone w Żorach, gdzie za sprawą wolontariusza DB Schenker Rail Polska zostanie odnowiony plac zabaw dla dzieci oraz w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym nr 1 w Gliwicach, gdzie wolontariusze doposażają i zamontują zakupiony sprzęt do zajęć dydaktycznych.

Poza inicjatywami realizowanymi w ramach konkursu wolontariackiego w 2014 roku wolontariusze DB Schenker Rail Polska uczestniczyli w akcjach sprzątania świata w Zabrzu i Jaworznie. Tylko te dwie akcje zgromadziły prawie 50 ochotników, którzy łącznie zabrali około 2500 litrów śmieci.

Pracownicy firmy z wsparciem zarządu spółki organizują wewnętrznie zbiórki i aukcje charytatywne, dzięki którym pomoc uzyskują najbardziej potrzebujący mieszkańcy regionu.

Zarząd Spółki buduje pozytywne relacje z gronem swoich interesariuszy, a program wolontariatu DB Schenker Rail Polska - realizowany pod hasłem „Kolej na pomaganie” -jest jednym z przykładów takiej postawy i priorytetowym działaniem z zakresu CSR.

Jednym z celów strategicznych spółki jest tworzenie atrakcyjnego miejsca pracy.
To założenie jest fundamentem do wspierania potrzeby samorealizacji pracowników i stałego wzrostu satysfakcji pracowniczej. Przykładem takiego wsparcia jest właśnie pomoc w działalności prospołecznej pracowników w lokalnych środowiskach. W ten sposób firma wspiera nie tylko swój zespół pracowników, ale i otoczenie, w którym funkcjonuje i prowadzi działalność biznesową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.