Pracodawca Przyjazny Pracownikom: Oto laureaci konkursu

27 pracodawców zostało nagrodzonych w konkursie "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Statuetki wręczył prezydent Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawca Przyjazny Pracownikom: Oto laureaci konkursu

PODZIEL SIĘ


Autor: AT/PAP

26 lut 2018 13:28


  • Prezydent wręczył statuetki laureatom konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom".
  • Przestrzeganie prawa pracy jest ważne dla zrównoważonego rozwoju państwa - powiedział  podczas gali prezydent Andrzej Duda, przywołując słowa Lecha Kaczyńskiego.
  • Dziękuję, że jesteście państwo tymi pracodawcami, którzy rozumieją, że pracownik zasługuje na szacunek i jego praca ma ogromne znaczenie dla firmy.
  • Jesteście wzorem pracodawców, wychodzicie ponad standardy kodeksu pracy i przestrzegania Konstytucji RP - powiedział z kolei przewodniczący Solidarności Piotr Duda do laureatów 10. konkursu "Pracodawca przyjazny pracownikom".

W poniedziałek (26 lutego) po raz 10. odbyła się gala konkursu "Pracodawca przyjazny pracownikom" organizowana przez NSZZ "Solidarność" pod honorowym patronatem prezydenta. Gala wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

W sumie w tym roku wyróżniono 27 pracodawców. Pamiątkowe statuetki wręczył nagrodzonym prezydent Andrzej Duda.

Lista nagrodzonych

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

* PKP w Warszawie;

* Krajowa Spółka Cukrowa  w Toruniu;

* PKP Polskie Linie Kolejowe w Sosnowcu;

* Przewozy Regionalne Oddział Świętokrzyski w Skarżysku Kamiennej;

* Tauron Ciepło w Katowicach;

* Lotos Terminale w Czechowicach-Dziedzicach;

* Huta Cynku „Miasteczko Śląskie” w Miasteczku Śląskim;

* Walcownia Metali „Dziedzice” w Czechowicach-Dziedzicach;

* ICN Polfa Rzeszów w Rzeszowie;

* Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie;

* Leszczyńska Fabryka Pomp w Lesznie;

* Saint-Gobain HPM w Kole;

* Solbet w Solcu Kujawskim;

* Bulten Polska w Bielsku – Białej;

* Roland International Polska w Koninie;

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Bhhggv 2018-02-27 12:45:16

Ten konkurs to bzdura i zakładanie faktów

Anna KLZ 2018-02-27 00:01:04

art. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589), art. 10, art. 21, art. 22, ust.3,art. 38; art.41, ust.4, art. 63, art. 66, art. 67, art. 69, art.104, art. 107, art. 108, ust.2, w związku z rozporządzeniem MSWiA z dnia 8 sierpnia 2007r. oraz medialne informacje wyczerpująco utwierdzały w praworządności Organ jakim jest Państwowa Inspekcja Pracy, nie podejrzewałam w roku 2007, handlu pracownikami na potrzeby kryzysu ekonomicznego celem przetrwania działalności hotelowo – szkoleniowego Ośrodka – ustawowo przynależnego GIP PIP. Wobec wartości chronionych przez prawo, obejmującego każdego Obywatela, patriotyzmem, wolnością i godnością, które urealnia wieloletni dorobek śp. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, profesora nadzwyczajnego specjalistę w zakresie prawa pracy Lecha Aleksandra Kaczyńskiego, na rzecz pracowników, wskazane jest zastosowanie programu naprawczego do grupy Pracowników wygaszonych nielegalnie przez PIP w 2009 roku zgodnie z ukrytym planem w 2006r. Kto będzie miał odwage sprawdzić FAKTY ? Anna KLZ 26 luty 2018r.

Max 2018-02-26 18:30:41

akie firmy jak Procter & Gamble w Polsce nigdy nie będzie nawet w poczekalni do tego konkursu. Nogdy nie spełni takich ostrych warunków: Jego celem jest promowanie pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. (Liczba nadgodzin w miesiącu monad przewidziane normy, zwalnianie pracowników pracujących po 20 lat w zamian zatrudnianie firm zewnętrznych. Taki pracownik nie wlicza się do produktywności i akcjonariusze są zadowoleni. A wszystko to pod rządami nowej Pani dyrektor rodem z Polski.