Praca w Netto: Projekt "Miejskie Pszczoły" zrealizowany

• Pracownicy sieci handlowej Netto ruszyli na ratunek... pszczołom.
• Podczas wyjazdu integracyjnego do Ossy w Danii, bo stamtąd wywodzi się sieć handlowa, stworzyli kilkaset drewnianych ramek.
• Ramki trafiły do warszawskich pasiek w ramach projektu "Miejskie Pszczoły".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Netto: Projekt "Miejskie Pszczoły" zrealizowany

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 sie 2016 13:42


Ule, do których trafiły drewniane ramki stworzone w Ossie przez pracowników Netto, zlokalizowane są na dachu Pałacu Kultury i Nauki, w Królikarni oraz na terenach Jazdowa.

Pracowali jak pszczoły

Integracja poprzez wspólne pomaganie to pomysł duńskiej sieci na pozytywną aktywizację pracowników. Wspólny wyjazd do Ossy został wykorzystany jako okazja do edukacji i działania na rzecz wzmocnienia populacji pszczół. Pracownicy Netto, w czasie wolnym od zajęć, zbudowali kilkaset ramek do uli.

Drewniane ramki stanowią najważniejszą część ula. Trzeba je wymieniać raz na dwa lata. (fot. mat.pras.) Drewniane ramki stanowią najważniejszą część ula. Trzeba je wymieniać raz na dwa lata. (fot. mat.pras.)

Drewniane ramki, w których powstaje plaster z miodu dostarczanego przez pszczoły, stanowią najważniejszą część ula. Ich systematyczna (raz na dwa lata) wymiana ma strategiczne znaczenie ze względu na powstające tam siedliska pasożytów, bakterii i wirusów, mogących zagrażać zdrowiu, a nawet życiu owadów.

Z ulem do miasta

Polskie rolnictwo w dużej mierze opiera się na dobroczynnych działaniach pszczół, które zapylają uprawy, generując zyski na poziomie 4,1 miliardów złotych rocznie. Powszechnie stosowane przez rolników środki chemiczne oraz monokultury mogą zagrażać tym owadom, powodując wymieranie gatunku.

Pracownicy Netto zrobili kilkaset drewnianych ramek. (fot. mat.pras.) Pracownicy Netto zrobili kilkaset drewnianych ramek. (fot. mat.pras.)

Miejskie projekty na rzecz ochrony populacji pszczół funkcjonują na zachodzie już od wielu lat. Wzorem Londynu, Berlina czy Wiednia, Warszawa stała się miejscem akcji zorganizowanej przez lokalnych wolontariuszy, działających w ramach inicjatywy "Miejskie Pszczoły", którzy mają pod opieką kilkadziesiąt uli zlokalizowanych m.in. w Królikarni, na terenie Jazdowa czy na dachu Teatru Studio w Pałacu Kultury i Nauki.

* Sieć handlowa Netto wywodzi się z Danii. W Polsce ma ok. 360 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne. Łącznie zatrudnia ponad 5 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.