Praca na autostradzie pod ochroną. Rusza kampania zarządcy A2

Do zwrócenia uwagi na osoby pracujące na autostradzie A2 zachęcić ma kierowców prowadzona przez najbliższe dwa miesiące kampania społeczna „Autorefleksja za kółkiem”. Ofiarami zdarzeń na autostradzie padają m.in. kasjerki, pracownicy utrzymania i patrolowcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na autostradzie pod ochroną. Rusza kampania zarządcy A2

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/GP

4 sie 2017 10:55


• Mnogość wypadków na tej trasie szybkiego ruchu popchnęła do refleksji i próby uświadomienia kierowców, że tworzą zagrożenie.

• - Ostatni wypadek w Sługocinie, gdzie kierowca cysterny nie zauważył naszego wozu patrolowego i w niego wjechał pokazuje, że nie jesteśmy w stanie w 100 proc. zapewnić bezpieczeństwa pracownikom - mówił Adam Pawlus.

 

Od początku roku na autostradzie A2 Świecko-Konin doszło do 11 zdarzeń, w których ucierpieli pracownicy operatora A2 - spółki Autostrada Eksploatacja (AESA), podwykonawcy, oraz pracujący na drodze sprzęt. W ub. roku miało miejsce 20 zdarzeń. Najczęściej są to samochody ciężarowe wjeżdżające w sprzęt utrzymaniowy i wozy patrolowe.

Od 2010 roku poszkodowanych zostało w sumie 15 pracowników AESA.

Rzeczniczka spółki Autostrada Eksploatacja Renata Rychlewska podała w piątek (4 sierpnia), że celem organizowanej przez operatora A2 kampanii społecznej jest zwrócenie uwagi kierowców na osoby pracujące na autostradzie, oraz na innych drogach w Polsce. Akcja potrwa do końca września.

Szczegóły podejmowanych działań

Ambasadorami przedsięwzięcia są kasjerki i pracownicy utrzymania, oraz patrolowcy pracujący na autostradzie. Plakaty i bilbordy zawierają hasła takie jak: "Tak jak ty kocham życie. Wyhamuj jak się zbliżasz", "Nie jestem kotem, nie mam siedmiu żyć, omiń mnie bezpiecznie!", czy "Pędząc, jesteś jak tornado. Wyhamuj, jak się zbliżasz".

- Jadący tak szybko i nie zwracający uwagi na wystawione przez nas znaki ograniczenia prędkości kierowcy nie są w stanie w porę zareagować. Ostatni wypadek w Sługocinie, gdzie kierowca cysterny nie zauważył naszego wozu patrolowego i w niego wjechał pokazuje, że nawet najlepszy sprzęt, jakim dysponujemy i poduszki antyzderzeniowe, którymi zabezpieczamy nasze prace na drodze nie są w stanie w 100 proc. zapewnić nam bezpieczeństwa jeśli sami kierowcy nie będą uważali - powiedział cytowany w materiałach promocyjnych kampanii pracownik zabezpieczenia autostrady Adam Pawlus.

Przygotowane materiały promocyjne wskazują kierowcom jak zachować się na trasie, by bezpieczni byli wszyscy użytkownicy drogi, w tym osoby pracujące na autostradzie.

Hasła kampanii pojawiły się na kabinach kasjerskich, w Miejscach Obsługi Podróżnych, oraz na samochodach patrolowych i interwencyjnych. Komunikaty informujące o tym, że na drodze pracują ludzie i sprzęt pojawiają się również w aplikacji Yanosik, w której na bieżąco wyświetlane są komunikaty o utrudnieniach na drodze przesyłane przez Centrum Zarządzania Autostradą.

W ciągu doby autostradę A2 na odcinku Świecko-Konin pokonuje średnio 18 tys. pojazdów, zaś trasę Nowy Tomyśl-Konin - 22 tys. pojazdów. Średni dobowy ruch na autostradowej obwodnicy Poznania wynosi 65 tys. aut.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.