Poznań Business Run na rzecz Fundacji "Poza Horyzonty"

1800 osób pobiegnie 15 września w Poznań Business Run, którego celem jest zebranie pieniędzy na protezę dla podopiecznego Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań Business Run na rzecz Fundacji "Poza Horyzonty"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 sie 2013 14:56


Business Run to inicjatywa, która została zapoczątkowana i wymyślona w Fundacji Jaśka Meli. W biegu udział biorą pracownicy firm, którzy tworzą 5-osobowe sztafety. Każda z osób ma do pokonania odcinek 3,8 km. Głównym celem jest jednak pomoc podopiecznym Fundacji "Poza Horyzonty", która opiekuje się osobami po amputacjach kończyn. Zebrana przy okazji organizacji biegu kwota zostanie przeznaczona na zakup protezy; w Poznaniu jest nim Tomasz Nowicki.

"Stworzyliśmy imprezę, która odbiła się radosnym echem wśród ludzi, którzy mogli nie tylko pobiec i sprawdzić siebie, ale też pomóc innym. Spróbowaliśmy zorganizować bieg w Krakowie i po cichu liczyliśmy na organizację w innych miastach. To się udało, bo pomysł przyjął się i w tym roku organizujemy bieg nie tylko w Krakowie, ale i w Poznaniu i Katowicach" - powiedziała w rozmowie z PAP dyrektor Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" Agnieszka Pleti.

"To jest coś, czym się chlubimy. Wymyśliliśmy to, bo chcieliśmy wykorzystać współpracę z biznesem. To też okazja do promowania zdrowego stylu życia" - dodała.

Podopieczni Fundacji to osoby w różnych sytuacjach. "W Krakowie mamy studentkę. Liczymy na to, że będzie udawało się przekazywać pałeczkę pomiędzy kolejnymi chorymi, którzy dzięki biegom dostali protezę. W tym roku takie symboliczne podanie pałeczki nastąpi w Krakowie. Liczymy, że za rok także w Poznaniu i Katowicach, a w przyszłości w kolejnych miastach" - powiedziała Pleti.

W poznańskiej edycji pobiegnie 1800 osób, które stworzą 360 zespołów. "Nie spodziewaliśmy się, że w Poznaniu uda się zgromadzić tak wielu chętnych. Bezpiecznie założyliśmy sobie start 1500 osób, ale okazało się że ten limit szybko się wyczerpał" - powiedziała Pleti.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.