Poziom satysfakcji pracowników DB Schenker: 3,9 w 5-stopniowej skali

0 0
Poziom satysfakcji pracowników DB Schenker: 3,9 w 5-stopniowej skali
DB Schenker opublikował raport nt. zrównoważonego rozwoju. /Fot. dbschenker.com

Zgodnie z danymi raportu społecznego DB Schenker Logistics indeks satysfakcji z pracy wynosi wśród kobiet 4,0, a wśród mężczyzn 3,9, gdzie maksymalnym wynikiem jest 5. Raport porusza też kwestie BHP, rozwoju zawodowego i równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.

DB Schenker podsumował swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju w latach 2013-2014. Najnowszy raport prezentuje działania kluczowe z punktu widzenia firmy DB Schenker Logistics i jej interesariuszy.

- Struktura raportu społecznego wynika z przyjętej przez firmę strategii zrównoważonego rozwoju – mówi Beata Konecka, szef marketingu w DB Schenker Logistics. – Działania DB Schenker Logistics pokazane zostały w podziale na trzy filary strategii: ekonomię, społeczeństwo i środowisko. Wiele spośród tych działań firma podejmowała we współpracy z interesariuszami.

Bezpieczeństwo pracy

- Dbamy o higienę i właściwe warunki pracy. Ważnym czynnikiem w tym obszarze jest ciągłe doskonalenie naszej organizacji pracy. Działamy według systemu 5S, który pomaga w utrzymaniu ładu i porządku. Kładziemy nacisk na równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym - czytamy w raporcie.

Rozwój

W DB Schenker Logistics średnio w roku awansuje około 180 osób – zmieniając stanowisko na wyższe lub obejmując większy zakres odpowiedzialności.

Pracownicy rozwijają swoje umiejętności według zasady 70-20-10. W 70 proc. uczą się wykonując codzienne obowiązki, biorąc udział w nowych projektach czy wolontariacie. W 20 proc. uczą się od koleżanek i kolegów, którzy w określonej specjalności są bardziej doświadczeni. 10 proc. to szkolenia i kursy.

Work-life balance

Firma deklaruje również zainteresowanie zdrowym stylem życia i równowagą pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.

schenker wlb.png
schenker wlb.png

Praca nad raportem przebiegała wieloetapowo. Na początku pracownicy i dostawcy dokonali oceny poprzedniego raportu i zgłosili swoje propozycje względem kolejnego. Firma zapytała też o oczekiwania klientów i pozostałych partnerów, w tym współpracujące organizacje. Na tej podstawie, przy współudziale przedstawicieli wielu obszarów działalności firmy, zostały wyłonione kluczowe z punktu widzenia interesariuszy, tematy do raportowania.

Raport, który powstał w kolejnych miesiącach dzięki zaangażowaniu wielu pracowników firmy, został na zakończenie poddany audytowi firmy doradczej Deloitte.

To czwarta tego typu publikacja skierowana przez firmę do jej otoczenia. DB Schenker Logistics raportuje w cyklu dwuletnim. Tradycyjnie już, ze względów ekologicznych, raport  został udostępniony wyłącznie w internecie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.