PGE Obrót: Pracownicy testują samochody elektryczne

Pracownicy rzeszowskiej firmy PGE Obrót będą korzystać z elektrycznych samochodów wykonując swoje służbowe zadania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGE Obrót: Pracownicy testują samochody elektryczne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 wrz 2017 13:05


Pracownicy rzeszowskiej firmy PGE Obrót przez tydzień będą korzystać z trzech elektrycznych samochodów. Akcja jest częścią projektu Grupy PGE popularyzującego samochody elektryczne w ruchu miejskim.

Jak poinformował rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, pracownicy będą korzystać z samochodów, wykonując swoje służbowe zadania na terenie Rzeszowa i najbliższej okolicy.

"Testy tego typu pojazdów są częścią projektu e-Mobility realizowanego przez spółkę PGE Nowa Energia. Jego celem jest popularyzacja samochodów elektrycznych w ruchu miejskim" - dodał Majewski.

Dotychczas PGE Nowa Energia podpisała listy intencyjne w ramach tego projektu z władzami samorządowymi kilku miast, w tym Rzeszowa. Spółka wspólnie z samorządami chce rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.

Najbardziej zaawansowaną fazę projekt osiągnął w Łodzi, gdzie PGE uruchomi 6 szybkich stacji ładowania oraz zaoferuje usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych.

W ramach tego projektu Grupa nie wyklucza również utworzenia w przyszłości publicznego systemu car-sharingu i bike-sharingu wykorzystującego samochody i rowery zasilane energią elektryczną.

Spółka PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE - największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Centrala spółki mieści się w Rzeszowie, a oddziały w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Skarżysku-Kamiennej i Zamościu. Obsługuje 5 mln klientów. W spółce pracuje ok. 1400 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.