Oto firmy, które zdobyły tytuł Dobroczyńcy Roku 2014

Nowa Era, Smay, Stocznia Darłowo M&W, Fundacja Allegro All for Planet, Tesco Polska oraz Wodociągi i Kanalizacja „Hydrokom” to tegoroczni laureaci konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku”, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto firmy, które zdobyły tytuł Dobroczyńcy Roku 2014

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 maj 2014 12:51


W kategorii „Projekt społeczny - duża firma" zwyciężyła Nowa Era nominowana przez Stowarzyszenie "Towarzystwo Navegadores" za projekt "eduBudzik - Nakręcamy Edukację!" oraz kolejny, przeprowadzony w Marokańskiej wiosce Idaougnidif. Pracownicy Nowej Ery zrobili remont ośrodka edukacji i aktywizacji zawodowej, następnie go wyposażyli i uruchomili, dzięki czemu firma zapewniła dostęp do edukacji dla miejscowych, niepiśmiennych kobiet.

W kategorii „Projekt społeczny - mała/średnia firma" w tym roku zwyciężyła firma Smay, nominowana przez „Dzieło Pomocy św. Ojca Pio". Organizacja ta prowadzi projekt mieszkań wspieranych, dzięki czemu bezdomne rodziny uczą się samodzielnego prowadzenia domu. Firma Smay wsparła „Dzieło pomocy św. Ojca Pio", pokrywając koszty utrzymania całego domu. Dzięki temu, rodzina przebywająca w mieszkaniu, może tworzyć kapitał wyjściowy, który jest wykorzystywany w momencie opuszczenia wspieranego lokalu i rozpoczęcia samodzielnego funkcjonowania.

W kategorii „Wolontariat pracowniczy" laureatem została Stocznia Darłowo M&W. Od 2010 r. firma jest Partnerem Strategicznym Darłowskiego Centrum Wolontariatu w ramach Programu "Działaj Lokalnie" i realizuje wartościowe akcje społeczne poprzez wolontariat pracowników i ich rodzin. Jego głównym celem jest wspieranie i rozwijanie zaangażowania pracowników, w szczególności w zakresie sportu i ochrony środowiska. Stocznia Darłowo M&W wzięła udział w akcji "Łatwo pomagać", która ma na celu niesienie pomocy chorym dzieciom. Firma wspiera również organizacyjnie festyn „Laponia Św. Mikołaja", organizowany od 5 lat przez Darłowskie Centrum Wolontariatu.

Z kolei we wprowadzonej w tym roku kategorii „Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu", której opiekunem jest Orange Polska, zwyciężyła Fundacja „All for Planet" firmy Allegro, działająca na rzecz promocji ochrony środowiska i edukacji proekologicznej. Organizując kampanię „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" połączono konkurs indywidualny z rywalizacją województw. Uczestnicy, wykorzystując specjalnie przygotowaną aplikację mobilną, „zbierali" kilometry pokonywane na rowerze i realizowali zadania konkursowe. Przejechany dystans był zapisywany na koncie uczestnika oraz na rzecz wybranego przez niego województwa. Te regiony, których mieszkańcy byli najbardziej aktywni w akcji, wygrywały nowe stojaki rowerowe od Fundacji „All For Planet".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.