Orlen, Azoty, PKO, JSW. Państwowi giganci deklarują pomoc po nawałnicach

Państwowe spółki, m.in. PKN Orlen, Grupa Azoty czy PKO BP zapowiedziały pomoc po nawałnicach. Wsparcia będzie więcej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orlen, Azoty, PKO, JSW. Państwowi giganci deklarują pomoc po nawałnicach

PODZIEL SIĘ


Autor: GP/PAP

1 wrz 2017 15:05


Orlen przekazał pół miliona złotych na wsparcie straży pożarnej, biorącej udział w usuwaniu skutków nawałnic w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. To nie koniec, bo gigant paliwowy jest gotowy także nieść pomóc zniszczonym placówek oświatowych. W kontekście zaczynającego się roku szkolnego będzie to nieoceniona pomoc.

- Władzom gminy Parchowo, gdzie wichura zniszczyła gimbusa, przekazany zostanie nowy pojazd, który będzie przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych - poinformował w piątek (1 września) płocki koncern.

Jak podał PKN Orlen, środki finansowe w wysokości ponad 500 tysięcy złotych otrzymały Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Poznaniu i Gdańsku na wsparcie lokalnych jednostek PSP i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wsparcie to zostało udzielone za pośrednictwem prowadzonej przez płocki koncern Fundacji Orlen - Dar Serca.

- Od lat przekazujemy środki finansowe na poprawę wyposażenia państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Tak wielka tragedia wymaga od nas szybkich działań i pokazania, że służby, które z wielką ofiarnością walczyły z żywiołem, a teraz ciężko pracują usuwając skutki nawałnic, mogą na nas liczyć - powiedział cytowany w komunikacie PKN Orlen prezes tej spółki Wojciech Jasiński.

PKN Orlen zaznaczył, iż w pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice chce zaangażować także swoich klientów.

Grupa Azoty

Chemiczna firma polska Grupa Azoty tymczasem niesie pomoc dzieciom. To gest solidarności chemicznej spółki z poszkodowanymi przez sierpniowe nawałnice rodzinami rolników z województwa pomorskiego. 

PKO odroczy spłaty kredytów

Także w piątek (1 sierpnia) deklarację ulżenia osobom poszkodowanym złożył PKO BP. Największy bank w Polsce zaoferował ofiarom sierpniowych nawałnic nawet roczną przerwę od spłaty kredytu. Wiele zależeć będzie też od rodzaju zaciągniętej pożyczki.

Z podobną propozycją wyszedł prywatny Alior Bank. Zaproponował, że przez rok odroczy naliczanie rat. Uwarunkowane to jednak jest wystąpieniem do banku o takie ułatwienie.

Innym sposobem na wsparcie kredytobiorców, zastosowanym przez większość banków w Polsce, było przyspieszenie ścieżki wypłaty odszkodowań z polis ubezpieczeniowych nieruchomości.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.