Odpowiedzialny biznes a rozwój lokalnej społeczności

0 0
Odpowiedzialny biznes a rozwój lokalnej społeczności

Forum WaMaBoss zachęca przedsiębiorców do podejmowania dialogu ze społecznościami lokalnymi i wspierania ich w zrównoważonym rozwoju. Zaangażowanie przedsiębiorstw stwarza platformę dla wspólnego rozwiązywania problemów społecznych i sprzyja rozwojowi interesariuszy lokalnych.

Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu przekonuje przedsiębiorców do aktywnego zaangażowania w rozwój społeczności lokalnych i podejmowanie dialogu, który przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy.

Jak przekonuja organizatorzy, zarówno społeczność, jak i przedsiębiorstwa zyskują na tworzeniu platformy porozumienia i współpracy. Firma staje się wiarygodnym partnerem w przedsięwzięciach, a co więcej zyskuje zaufanie społeczne. Dla mieszkańców w zależności od specyfiki działań jest to pomoc i wsparcie w rozwoju.

Przedsiębiorcy coraz wyraźniej widzą zależności pomiędzy zwiększaniem konkurencyjności firmy a działaniami podejmowanymi przez nią w obszarach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw uwzględnia programy social responsibility w strategii rozwoju biznesu.

Dialog i współpraca ze społecznościami powinny być związane z takimi obszarami, jak edukacja i kultura, zdrowie, rozwój i dostęp do technologii.

Podstawą podejmowania działań CSR jest budowanie kompetencji w określonej dziedzinie, skierowanych do konkretnych grup docelowych. Istotną kwestią jest także ustalenie celów oraz budżetu planowanych programów.

- Program zaangażowania społecznego musi być spójny z wizją i misją przedsiębiorstwa oraz ze strategią rozwoju. Powyższe kwestie decydują o wiarygodności zaangażowania społecznego firmy. Dlatego tylko działania zaplanowane zarówno w kontekście wyboru formy działań, jak i celów oraz spójne z profilem firmy mają szanse powodzenia. Działania doraźne w żaden sposób ze sobą niepowiązane mogą odnieść przeciwny do zamierzonego skutek i podważyć wiarygodność przedsiębiorstwa wśród społeczności lokalnej - powiedziała Eliza Popławska-Jodko, kierownik projektu WaMaBoss.

Zaangażowanie społeczne buduje relację między przedsiębiorstwem a społecznością lokalną, która w dłuższej perspektywie przynosi korzyści obu podmiotom. Społeczeństwo oczekuje przejrzystego prowadzenia biznesu przez przedsiębiorców. Chce wiedzieć czym się zajmuje firma i jaki jej działania mają wpływ na ich otoczenie. Angażując społeczność lokalną w swoje działania i otwierając się na nią firma wychowuje sobie przyszłych pracowników. Co więcej pracowników zaangażowanych w rozwój przedsiębiorstwa, a co za tym idzie tworzącego nowe miejsca pracy.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.