Nestlé i Sojusz dla Młodych dołączają do Paktu na Rzecz Młodzieży. 100 tys. młodych osób ma znaleźć pracę

0 0
Nestlé i Sojusz dla Młodych dołączają do Paktu na Rzecz Młodzieży. 100 tys. młodych osób ma znaleźć pracę
Sednem Inicjatywy „Nestlé needs YOUth” jest promowanie zmian w edukacji młodzieży w kierunku dualnego systemu nauczania. /Fot. mat. pras.

Nestlé i powołany przez firmę Sojusz dla Młodych przyłączyli się do ogłoszonego we wtorek (17 listopada) w Brukseli Europejskiego Paktu na Rzecz Młodzieży. Celem jest zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy.

Aż 7 milionów ludzi poniżej 25. roku życia w całej Europie to osoby nieaktywne zawodowo – nie mają pracy, nie kształcą się ani nie odbywają praktyk zawodowych.

Europejski Pakt na Rzecz Młodzieży (European Pact for YOUth). to stworzona przez Komisję Europejską oraz CSR Europe platforma do współpracy firm, organizacji młodzieżowych, instytucji edukacyjnych i innych zainteresowanych stron, której celem jest zmniejszenie dysproporcji w zakresie umiejętności i zwiększenie szans zatrudnienia młodzieży.

Sojusz dla Młodych (Alliance for YOUth) jako część Europejskiego Paktu na Rzecz Młodzieży skupi się na tworzeniu dualnych systemów nauczania w Europie, łączących edukację formalną z praktyką zawodową. Celem jest dostosowanie programów nauczania i umiejętności młodych ludzi do wymogów i realiów rynku pracy.

100 tys. miejsc pracy do 2017 r.

Sojusz dla Młodych to grupa prawie 200 firm zmobilizowanych przez Nestlé, aby pomóc młodym Europejczykom znaleźć pracę. Sojusz zobowiązał się do stworzenia 100 tys. możliwości zatrudnienia do 2017 roku.

Już w pierwszym roku działania zrealizowano połowę tego celu – z szans zatrudnienia skorzystało w całej Europie już 50 tys. młodych osób, w tym ponad 1 tys. stworzyła firma Nestlé w Polsce. W naszym kraju do partnerstwa w Sojuszu dla Młodych przystąpiło 10 partnerów biznesowych Nestlé.

– Sednem Inicjatywy Na Rzecz Zatrudnienia Ludzi Młodych „Nestlé needs YOUth” jest promowanie kulturowych zmian w edukacji młodzieży w kierunku dualnego systemu nauczania. Miałby być on oparty na współpracy szkolnictwa i biznesu. Europejski Pakt na Rzecz Młodzieży pomoże wykreować wykwalifikowane kadry i przysłuży się walce z bezrobociem młodzieży – powiedział Luis Cantarell, wiceprezes Nestlé i jeden z inicjatorów Europejskiego Paktu na Rzecz Młodzieży.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.