Minister rozwoju wręczy nagrodę za najlepszy raport społeczny

• W 10. edycji konkursu Raporty Społeczne firmy mogą zgłaszać sprawozdania ze swojej działalności dotyczącej kwestii społecznych, środowiskowych i ładu organizacyjnego.
• Termin upływa pod koniec lipca 2016 r.
• Jeden ze zgłoszonych do konkursu raportów otrzyma w tym roku Nagrodę Ministra Rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Minister rozwoju wręczy nagrodę za najlepszy raport społeczny

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 lip 2016 12:33


– Firmy, które zgłaszają swoje raporty do konkursu Raporty Społeczne wyznaczają standard otwartego informowania o swojej działalności – uważa Jacqueline Kacprzak z Ministerstwa Rozwoju i członek jury konkursu Raporty Społeczne – raporty niefinansowe i raporty dotyczące zrównoważonego rozwoju są tak naprawdę kopalnią wiedzy o firmach, ich kulturze organizacyjnej, stylu prowadzenia biznesu, działaniach na rzecz lokalnych społeczności czy inicjatywach pracowniczych. Z perspektywy Ministerstwa Rozwoju uważamy, że są bardzo ważnym narzędziem podnoszącym konkurencyjność firm.

Konkurs Raporty Społeczne co roku od 10 lat pozwala na wyłonienie najlepiej sporządzonych sprawozdań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W konkursie przyznawana jest nagroda główna, nagroda internautów, swoich faworytów wskazuje również jury dziennikarzy. W kategorii „najlepszy debiut” zwycięża firma/organizacja z najlepszym raportem wydanym po raz pierwszy.

W tym roku oddzielną kategorią będzie Nagroda Ministra Rozwoju, który udzielił konkursowi również patronatu honorowego. Za organizację konkursu Raporty Społeczne odpowiadają Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

Firmy mogą zgłaszać swoje raporty społeczne do 31 lipca 2016 r.

– W sprawozdaniach z działalności niefinansowej firmy/organizacje raportują tak zwane czynniki ESG, czyli kwestie dotyczące środowiska, społeczeństwa i ładu organizacyjnego (E – environmental, S – social, G – governance). W ten sposób interesariusze zyskują dostęp do pełniejszej informacji o postępowaniu firmy i ich wpływie na ludzi i środowisko – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przewodnicząca jury głównego konkursu.

– Obecnie sukces firmy nie polega tylko na generowaniu zysku finansowego, ale również na przynoszeniu wartości otoczeniu, aktywnym włączaniu się w rozwiązywanie problemów społecznych i środowiskowych. Z tego powodu widzimy ogromną wartość wsparcia instytucji państwowych dla idei społecznej odpowiedzialności biznesu i przejrzystości w biznesie – dodaje.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest szerzenie idei raportowania niefinansowego i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.