Minister rozwoju wręczy nagrodę za najlepszy raport społeczny

0 0
Minister rozwoju wręczy nagrodę za najlepszy raport społeczny
Celem konkursu Raporty Społeczne jest szerzenie idei raportowania niefinansowego i pokazanie dobrych praktyk. (Fot.: raportyspoleczne.pl)

• W 10. edycji konkursu Raporty Społeczne firmy mogą zgłaszać sprawozdania ze swojej działalności dotyczącej kwestii społecznych, środowiskowych i ładu organizacyjnego.
• Termin upływa pod koniec lipca 2016 r.
• Jeden ze zgłoszonych do konkursu raportów otrzyma w tym roku Nagrodę Ministra Rozwoju.

– Firmy, które zgłaszają swoje raporty do konkursu Raporty Społeczne wyznaczają standard otwartego informowania o swojej działalności – uważa Jacqueline Kacprzak z Ministerstwa Rozwoju i członek jury konkursu Raporty Społeczne – raporty niefinansowe i raporty dotyczące zrównoważonego rozwoju są tak naprawdę kopalnią wiedzy o firmach, ich kulturze organizacyjnej, stylu prowadzenia biznesu, działaniach na rzecz lokalnych społeczności czy inicjatywach pracowniczych. Z perspektywy Ministerstwa Rozwoju uważamy, że są bardzo ważnym narzędziem podnoszącym konkurencyjność firm.

Konkurs Raporty Społeczne co roku od 10 lat pozwala na wyłonienie najlepiej sporządzonych sprawozdań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W konkursie przyznawana jest nagroda główna, nagroda internautów, swoich faworytów wskazuje również jury dziennikarzy. W kategorii „najlepszy debiut” zwycięża firma/organizacja z najlepszym raportem wydanym po raz pierwszy.

W tym roku oddzielną kategorią będzie Nagroda Ministra Rozwoju, który udzielił konkursowi również patronatu honorowego. Za organizację konkursu Raporty Społeczne odpowiadają Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

Firmy mogą zgłaszać swoje raporty społeczne do 31 lipca 2016 r.

– W sprawozdaniach z działalności niefinansowej firmy/organizacje raportują tak zwane czynniki ESG, czyli kwestie dotyczące środowiska, społeczeństwa i ładu organizacyjnego (E – environmental, S – social, G – governance). W ten sposób interesariusze zyskują dostęp do pełniejszej informacji o postępowaniu firmy i ich wpływie na ludzi i środowisko – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przewodnicząca jury głównego konkursu.

– Obecnie sukces firmy nie polega tylko na generowaniu zysku finansowego, ale również na przynoszeniu wartości otoczeniu, aktywnym włączaniu się w rozwiązywanie problemów społecznych i środowiskowych. Z tego powodu widzimy ogromną wartość wsparcia instytucji państwowych dla idei społecznej odpowiedzialności biznesu i przejrzystości w biznesie – dodaje.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest szerzenie idei raportowania niefinansowego i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.