Krakowskie gwiazdy bajki piszą

0 0
Krakowskie gwiazdy bajki piszą

Znani krakowscy artyści i dziennikarze, m. in. Dorota Segda, Renata Przemyk, Adam Grzanka i Marek Balawajder, a także blisko trzydzieści innych polskich gwiazd napisało oraz nagrało bajki o niezwykłych bohaterach.

Jak potoczyły się losy Wilka o wielkich zębach i jeszcze większym sercu? Czy Smok Mlekopitek zdobył mleko życia, a Kotce Miszcie udało się uratować ludzkie emocje? Dowiemy się tego, słuchając niezwykłego audiobooka IKEA, którego premierę zaplanowano już na 6 grudnia.

Limitowaną płytę CD „Każdy pluszak to historia" będzie można otrzymać bezpłatnie w IKEA Kraków w Mikołajki oraz we wszystkie grudniowe weekendy. Wystarczy tylko przyłączyć się do zbiórki pluszaków dla najmłodszych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i przekazać dowolną maskotkę, zakupioną w IKEA, do specjalnego pojemnika znajdującego się na terenie sklepu przy Czarodziejskim Lesie Smaland - czyli bawialni dla najmłodszych. W Krakowie rozdanych zostanie w sumie około 2 tys. płyt. Nagrania będą również dostępne dla każdego na stronie www.pluszakidlaedukacji.pl

W „pluszakową" kampanię IKEA (trwającą od 10 listopada 2013 roku do 4 stycznia 2014 roku) charytatywnie zaangażowało się ponad 30 znanych osób z całej Polski. Aby pomóć dzieciom, które z powodu nieszczęśliwego wypadku lub choroby wymagają interwencji pogotowia, napisały one i nagrały bajki o pluszakach IKEA. W Krakowie Marek Balawajder stworzył i opowiedział historię Smoka Mlekopitka, który wyruszył na poszukiwanie mleka życia. Dorota Segda pokazała inne oblicze Wilka z bajki o Czerwonym Kapturku - tak naprawdę miał on nie tylko ogromne zęby i oczy, ale i wielkie serce. Adam Grzanka opowiedział historię Kotki Miszta, która uratowała ludzkie emocje. Renata Przemyk napisała bajkę o wróżce, a blogerzy Lekko Stronniczy - o jednorożcu i smoku, którzy mimo różnic stanowili zgrany duet.

- Wróżki, psy, koty, smoki, a nawet marchewki uczą dzieci, że warto pomagać innym i pielęgnować przyjaźnie. Ale nasze pluszaki wspierają najmłodszych nie tylko w bajkach - mówi Agata Czachórska, Koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Kraków. - Wszystkie zebrane w sklepie zabawki trafią do małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Wierzymy, że dzięki bezinteresownemu wsparciu krakowskich gwiazd każdy chory lub poszkodowany w wypadku maluch otrzyma pluszaka, który choć na chwilę pomoże mu zapomnieć o bólu i strachu - dodała Agata Czachórska.

Projekt „Każdy pluszak to historia"

Audiobook „Każdy pluszak to historia" i zbiórka pluszaków dla placówek pogotowia ratunkowego stanowi lokalny wymiar akcji „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek", prowadzonej globalnie przez IKEA oraz organizacje UNICEF i Save the Children. W ramach projektu, jak co roku, IKEA Foundation przekaże na programy edukacyjne dla dzieci (m.in. na rozwój szkolnictwa w Afryce) 1 euro od każdej zakupionej w IKEA pluszowej zabawki lub książeczki dla najmłodszych. Efektem ubiegłorocznej edycji było zebrane 9,3 miliona euro, z czego ponad 200 tysięcy euro pochodziło z Polski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.