Kopex wyda milion złotych na działania CSR

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Kopex SA podjęło uchwałę o przeznaczeniu w całości zysku spółki za 2013 rok, 65,13 mln zł, na podwyższenie kapitału zapasowego spółki. Decyzją ZWZA 1 milion złotych z zysku za ostatnie lata zostanie przeznaczony na cele społeczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopex wyda milion złotych na działania CSR

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

20 cze 2014 12:52


- Spółka wypracowywała w ostatnich latach satysfakcjonujące zyski - ocenił po zakończeniu ZWZA przewodniczący rady nadzorczej i główny akcjonariusz Kopeksu Krzysztof Jędrzejewski. - Czujemy się zobowiązani do tego, by podzielić się osiągniętymi korzyściami. Bardzo mnie cieszy pozytywny stosunek większości akcjonariuszy do tej idei.

Przekazane decyzją akcjonariuszy środki trafią do utworzonego 26 czerwca 2013 roku Funduszu Celowego Darowizn. Przeznaczony jest on na finansowanie przedsięwzięć społecznych.

- W naszej opinii realizacja założeń CSR przez Kopex przyczyni się do wzrostu wartości spółki - mówi prezes Kopeksu Józef Wolski. - Nasze działania skierowane są przede wszystkim do lokalnych grup społecznych.

Od lipca 2013 do końca kwietnia 2014 roku Fundusz wsparł łącznie 39 przedsięwzięć społecznych, stowarzyszeń i instytucji łączną kwotą prawie 370 tysięcy złotych.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.