www.rynekzdrowia.pl

Konkurs "Kreator Miejsc Pracy": Bayer w Polsce wyróżniony

0 0
Konkurs "Kreator Miejsc Pracy": Bayer w Polsce wyróżniony

Bayer w Polsce otrzymał wyróżnienie w konkursie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Kreator miejsc pracy" za szczególny wkład w tworzenie nowych miejsc pracy.

Głównym kryterium oceny był wzrost zatrudnienia w firmie. Doceniano również m.in. przyjmowanie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia oraz z grupy 50+. Brano także pod uwagę warunki, jakie pracownikom tworzy pracodawca - m.in. to, czy zatrudnia pracowników na umowach o pracę.

- Wbrew opinii, że sytuacja na rynku pracy nie sprzyja zatrudnieniu, chcemy pokazać, że wiele firm, zarówno małych, jak i dużych, zwiększa zatrudnienie i inwestuje w pracowników - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Czytaj też: Bayer będzie zatrudniać w Gdańsku 200 osób

Bayer w Polsce obecnie zatrudnia ponad 800 osób na umowę o pracę. Od roku 2013, wraz rozpoczęciem działalności Bayer Service Center Gdańsk zespół pracowników powiększył się o 25%.

Młodzi pracownicy do 30. roku życia stanowią 25% wszystkich zatrudnionych w Bayer w Polsce, z czego 66% pracuje w centrum finansowo-księgowym w Gdańsku. 10% wszystkich pracowników stanowi grupa 50+.

Czytaj też: Firma Bayer organizuje warsztaty naukowe dla dzieci

- Wiemy, że o rozwoju i wartości firmy decydują ludzie, którzy ją tworzą, dlatego w nich inwestujemy - mówi Christophe Dumont, Prezes Bayer Sp. z o.o.

Bayer w Polsce tworzy nowe miejsca pracy głównie dzięki rozwojowi centrum finansowo-księgowego w Gdańsku. - Zgodnie z pierwotnym planem przejmujemy usługi księgowe dla kolejnych krajów europejskich. Ponadto rozpoczynamy projekty nie związane z rachunkowością - mówi Remigiusz Wojciechowski, dyrektor Bayer Service Center Gdańsk.

- Ogłaszając inwestycję w Gdańsku deklarowaliśmy zatrudnienie 200 osób, a już teraz mamy ponad 250 pracowników - dodaje. - Do końca 2014 roku będziemy zatrudniać ponad 300 osób ze znajomością 20 języków obcych.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.